Interpolis Office Center

V Banskej Bystrici otvoria nadčasovú kancelársku budovu, prilákať má moderné firmy

Partneri sekcie:

Pôvodne sa mal Interpolis Office Center otvoriť v decembri 2021, no vplyvom pandémie a komplikovanej situácie v celom stavebnom sektore sa odložilo otvorenie na november 2022.

Zmenu termínu spôsobili okolnosti súvisiace s pandémiou koronavírusu a oneskorenie dodávok stavebného materiálu. Upravil sa aj harmonogram stavebných prác a zapracovali sa požiadavky, ktoré sa ako žiadúce ukázali až počas pandémie.

Dodávatelia neboli schopní dodať už objednaný materiál, čo bolo spôsobené predovšetkým jeho zdražovaním, ktoré v niektorých prípadoch presiahlo stovky percent. Išlo predovšetkým o hliník, drevo oceľ a rôzne druhy kovov, ale aj vysoké ceny ropy a s nimi súvisiaca preprava,“ vysvetľuje oneskorenie ukončenia stavby projektový manažér Interpolis Office Center Michal Filip.

„Čo sa týka finalizácie interiérov, nájomníci si budú môcť vybrať dokončenie interiéru a jeho rozloženie podľa vlastných predstáv a potrieb. Aj v týchto požiadavkách, samozrejme, došlo k zmene, keďže pandémia so sebou priniesla iné štandardy toho, ako by mali administratívne priestory po stránke bezpečnosti a ochrany zdravia vyzerať, čomu projekt prispôsobujeme,“ dodáva Michal Filip.

Interpolis Office Center, Banská Bystrica
Interpolis Office Center | Zdroj: Interpolis

Momentálne je zazmluvnených viac ako polovica administratívnych priestorov. Miestnosti na prízemní, určené pre obchod a bistro, sú už takmer obsadené, rovnako tak viacero podlaží vrátane najvyššieho na 12. poschodí. Terasa na streche bude prístupná pre všetkých nájomníkov budovy. Vďaka tomu si budú môcť vychutnávať kávu či obedné pauzy s výhľadom na centrum Banskej Bystrice i okolité vrchy.

Počas zimy sa práce sústredili hlavne na novopostavenom parkovacom dome s kapacitou 209 miest a nabíjačkami pre elektromobily. Osadená bola aj zelená strecha, ktorá má okrem estetickej funkcie aj mnoho ďalších benefitov ako ochladzovanie budovy, minimalizácia tepelných strát či redukcia hluku.

„Chceme, aby boli spokojní nielen budúci nájomníci a ich zamestnanci, ale aj Banskobystričania. Služby a obchody v budove môže, samozrejme, využívať aj široká verejnosť,“ uviedli autori projektu Paulíny Hovorka Architekti.

Ich zadaním bolo navrhnúť a naprojektovať kvalitnú administratívnu budovu s vyspelým parkovacím, prevádzkovým a technologickým zázemím, keďže moderné firmy do zastaralých priestorov neprídu. Celý projekt reaguje aj na situáciu v regióne, v ktorom je nedostatok kvalitných projektov.

Interpolis Office Center, Banská Bystrica
Interpolis Office Center, Banská Bystrica | Zdroj: Interpolis

Poslednú kancelársku budovu otvorili pred viac ako desiatimi rokmi, odvety sa nič nové v meste nepostavilo.  Banská Bystrica a Zvolen ročne vyprodukujú mnoho šikovných absolventov, ktorí však kvôli nedostatku pracovných miest odchádzajú do Bratislavy či zahraničia.

„Za každým úspešným biznisom sú inteligentní a kvalitní ľudia. Tých Banská Bystrica rozhodne má. Firmám preto ponúkame miesto, ktoré svojím vzhľadom a vlastnosťami prispeje k uzavretiu nových partnerstiev, obchodov či príjemnej atmosfére na pracovisku. Interpolis Office Center môže konkurovať moderným budovám v Bratislave alebo Košiciach,“ argumentuje Michal Filip.

Interpolis Office Center, Banská Bystrica
Interpolis Office Center, Banská Bystrica | Zdroj: Interpolis
Interpolis, red