Interpolis
Galéria(15)

V Banskej Bystrici pribudnú kancelárie. Majú byť moderné a flexibilné

V centrálnej mestskej zóne Banskej Bystrice na Partizánskej ceste 3 vzniká administratívna budova Interpolis Office Center (IOC). Generálny dodávateľ má stavbu odovzdať do konca októbra a investor ju plánuje po kolaudácii sprevádzkovať do konca roka.

Projekt vo výstavbe.
Projekt vo výstavbe.
Projekt vo výstavbe.
Interpolis
Interpolis
Interpolis
Interpolis
Interpolis

V meste tak pribudne 8 200 metrov štvorcových prenajímateľnej plochy s kancelárskymi priestormi a 209 parkovacích miest. Ako uviedol predseda predstavenstva spoločnosti Interpolis a projektový manažér IOC Michal Filip, celková výška investičných nákladov presahuje 12 miliónov eur.

„Banská Bystrica je mesto s veľkým potenciálom a množstvom šikovných vysokoškolsky vzdelaných ľudí z celého Slovenska, ktorí dosahujú vzdelanie práve v tomto regióne. Po štúdiu však odchádzajú za prácou do väčších miest. Preto sme sa rozhodli pre investíciu do modernej office budovy, ktorá poskytne priestor pre progresívne spoločnosti so záujmom o dlhodobé ťaženie z potenciálu mesta,“ hovorí projektový manažér. Projekt podľa Filipa môže konkurovať moderným budovám v Bratislave alebo v Košiciach. Prácu by tu malo nájsť 500 až 700 zamestnancov.

Projekt vo výstavbe.
Projekt vo výstavbe. |

Z pôvodnej budovy ostal len skelet

Zámer vznikol ešte v roku 2016, keď investor kúpil pôvodný objekt naprojektovaný ešte v 70-tych rokoch minulého storočia. Samotná prestavba a výstavba Interpolis Office Center sa začala v októbri 2019. Súčasťou areálu je okrem pôvodnej budovy, z ktorej bol využitý iba skelet, aj trojpodlažná prístavba a parkovací dom.

„Interpolis Office Center spĺňa všetky predstavy o modernej ultra nízkoenergetickej administratívnej budove. Projekt obsahuje variabilné riešenia interiéru, parkovací dom, bezbariérový prístup, nabíjaciu stanicu pre elektromobily, reštauráciu a množstvo ďalších benefitov,“ uviedli autori projektu Paulíny Hovorka Architekti

Bonusom na vyšších poschodiach sú výhľady na panorámu mesta. Zaujímavou časťou je vzdušné trojpodlažné átrium so strešným presvetlením a voľne umiestneným vertikálnym schodiskom, ktoré bude na poschodiach obklopené galériami.

SITA