Spoločnosť Premac predstavila novú výrobnú linku

Modernizácia výrobnej linky v košickom závode spoločnosti Premac začala v polovici roka 2021. Od konca júna 2022 je už v plnej prevádzke a umožňuje produkciu širokého sortimentu betónového programu.

Posledný júnový týždeň spoločnosť Premac, člen medzinárodnej skupiny CRH, ktorý už 30 rokov úspešne pôsobí na slovenskom stavebnom trhu, predstavila vo svojom košickom výrobnom závode novú výrobnú linku. Tá nahradila pôvodný stroj Schlosser uvedený do prevádzky ešte v roku 2004.

Ide o aktuálne najmodernejší stroj od výrobcu OMAG so 70-ročnou pôsobnosťou na trhu, ktorý patrí medzi 6 najväčších dodávateľov lisov na výrobu betónovej dlažby na svete. Pri návrhu dizajnu celej linky sa použil najmodernejší 3D skener. Ten včas upozornil na kolízne časti s existujúcimi konštrukciami.

02Zakaznickyden 0623145934
Symbolického prestrihnutia pásky sa ujali konateľ a výrobný riaditeľ skupiny APG – Europe Jurgen Lüger, výkonný riaditeľ Premac Ladislav Flórián a vedúci prevádzky Premac Košice Ján Bobko.  | Zdroj: Premac

Nová linka umožňuje vyrábať širokú škálu produktov od terasových platní a dlažieb cez rozsiahly záhradný, cestný, murovací a plotový program až po dlažbu pre infraštruktúrne projekty. Od začiatku sa kládol maximálny dôraz na ochranu životného prostredia, a preto sa minimalizoval počet zariadení používajúcich na svoj pohon hydrauliku a hydraulické oleje, ktoré ho zaťažujú.

V ústredí stála, samozrejme, aj bezpečnosť. Najmodernejšie bezpečnostné prvky na ochranu zdravia ľudí prekračujú legislatívne očakávania a sú založené na najnovšej politike skupiny CRH. Tá kladie dôraz na 16 princípov ochrany života a zdravia.

Nová výrobná linka pozostáva z komponentov svetových značiek, ako je Siemens, SEW alebo Bosch. Jej súčasťou je najnovší samodiagnostikovací riadiaci systém na skorú diagnostiku príčin porúch.

Na pozvaných hostí bola pripravená prehliadke výrobného závodu.
Pre pozvaných hostí bola pripravená prehliadka výrobného závodu. | Zdroj: Premac

Slávnostné zahájenie výroby

Slávnostného spustenia výrobnej linky sa okrem vrcholových predstaviteľov v zastúpení konateľa spoločnosti a výrobného riaditeľa skupiny APG – Europe Jürgena Lugera, zúčastnili zástupcovia vedenia slovenského Premacu – výkonný riaditeľ Ladislav Florián, obchodný riaditeľ Miroslav Haraszti a finančný riaditeľ Jozef Faltus. Nechýbali ani zamestnanci spoločnosti Premac a obchodní partneri z celého Slovenska a Maďarska.

Symbolické prestrihnutie pásky pred spustením výroby na novej linke bolo v rukách konateľa a výrobného riaditeľa skupiny APG – Europe Jürgena Lugera, výkonného riaditeľa Premac Ladislava Flóriána a vedúceho prevádzky Premac Košice Jána Bobka. Po prestrihnutí pásky nasledovala obhliadka výrobnej haly.

Táto významná udalosť bola zároveň výbornou príležitosťou na oslavu 30. výročia založenia spoločnosti, ktorej sa minulý rok postavila do cesty pandémia. Eventom sprevádzala moderátorka Vera Wisterová. O príjemnú atmosféru sa postaralo akrobatické zoskupenie Vertigo a soulová kapela Funky Emotions.

Táto významná udalosť bola zároveň výbornou príležitosťou na oslavu 30. výročia založenia spoločnosti.
Táto významná udalosť bola zároveň výbornou príležitosťou na oslavu 30. výročia založenia spoločnosti. | Zdroj: Premac

Súčasnosť a budúcnosť spoločnosti

Spoločnosť Premac, najväčší výrobca betónových dlažieb, betónových prvkov záhradnej architektúry, výrobkov pre hrubú stavbu a diaľničného a železničného programu, má na Slovensku tri výrobné závody: v Bratislave, vo Zvolene a v Košiciach.

V spolupráci so svojimi obchodnými partnermi sa aktívne podieľa na realizácii významných stavebných projektov nielen na Slovensku, ale aj v zahraniční.

Zdroj: PR článok Premac