Pri Volkswagene vyrástli nové byty. Siebert + Talaš stavili na veselú fasádu

Rezidenčný projekt Amber, ktorý sa nachádza neďaleko areálu závodu Volkswagen v Devínskej Novej Vsi, je určený tým, ktorí hľadajú príjemný štandard za dobrú cenu a zároveň im vyhovuje bývať mimo centra.

Skladá sa z troch päťpodlažných budov, ktoré ponúkajú 156 bytov s rôznymi metrážami, od jednoizbových až po štvorizbové s rozlohou od 29 do 100 štvorcových metrov. Za architektonickým výrazom bytového súboru stojí skúsená kancelária Siebert + Talaš, ktorá získala zákazku víťazstvom v architektonickej súťaži.

Úlohou architektov bolo nájsť rovnováhu medzi veľkosťou a kvalitou. Optimálny mix bývania vznikol vhodným riešením dispozícií jednotlivých bytov a ich zoradením.

Obytný súbor Amber
Jednoduchosť a funkčnosť detailov.
Developer Iuris Group stavil nielen na racionálne dispozície, ale aj na vysokú kvalitu stavby.
Obytný súbor Amber je vkusne osadený do okolitej zástavby.
Klienti na prízemí si užijú svoje predzáhradky.
Pôdorys 3. poschodia, bytový dom A.
Rez.
Rez.

Racionálne dispozície, dôraz na architektúru

Developer Iuris Group stavil nielen na racionálne dispozície, ale aj na vysokú kvalitu stavby. „Áno, naša skupina pri realizácii svojich developerských projektov dáva dôraz na architektúru, kvalitu použitých materiálov a celkový vzhľad projektu,“ hovorí konateľka spoločnosti Iuris Group Adriana Benková.

Generálnym dodávateľom projektu Amber bola stavebná spoločnosť ise, s.r.o., ktorá stojí aj za projektmi, ako sú polyfunkčný objekt Mlynica, rezidenčné projekty NIDO, Nikola House, Gansberg Koliba a ďalšie.

„Pre nás má vždy vysokú prioritu precízna príprava stavby. Vysokokvalitnú stavbu sme sa snažili dodať aj napriek tomu, že ide skôr o nízkorozpočtové bývanie,“ hovorí Ing. Libor Zeman, konateľ spoločnosti ise, s.r.o. Byty sú dostupné v základnom štandarde, teda vrátane obkladov, dlažieb, laminátových parkiet, sanity, interiérových a bezpečnostných vchodových dverí.

Súčasťou každého bytu je balkón. Byty na najvyššom poschodí disponujú terasou a tie na prízemí zase predzáhradkami. Súčasťou projektu je aj parková úprava bezprostredného okolia a parkovacie kapacity na vonkajšej ploche. Zastavaná plocha projektu je 2 056,59 m2.

Klienti na prízemí si užijú svoje predzáhradky.
Klienti na prízemí si užijú svoje predzáhradky. | Zdroj: Martin Matula
Textové podklady: ise

Článok bol publikovaný v ASB Špeciáli TOP 50 01/2021.