Developer Grunt začal 2. etapu výstavby bytov pri Peknej ceste v Bratislave

Developerská firma Grunt začala realizovať hrubé stavebné práce na 2. etape projektu rezidenčného sídla pri Peknej ceste v Bratislave. Ide o 3 obytné domy a 44 rodinných domov (RD) v radovej zástavbe. Takmer všetky domy a byty už majú rezervované budúci majitelia, ktorí sa do nich budú môcť nasťahovať v 2. polroku 2008.

Spomínaná rezidenčná štvrť s názvom Slanec – Pekná cesta je s rozlohou 14,6 hektára najväčším developovaným územím pre bytovú výstavbu v Bratislave. Do 21 RD, ktoré Grunt vybudoval v rámci úvodnej etapy, sa už čoskoro začnú sťahovať prví obyvatelia. V najbližšom období sa začne predaj 61 bytov v 2 bytových domoch, ktoré spoločnosť postaví v 3. etape.

Podľa podpredsedu predstavenstva spoločnosti Grunt Petra Uhlárika štvrť by mala byť kompletne dobudovaná do konca roku 2009. Bude sa rozprestierať v tesnej blízkosti račianskych viníc na úpätí Malých Karpát, pričom architektonicky pôjde o jedno z najzaujímavejších rezidenčných sídiel v Bratislave. „Predaj bytov a rodinných domov pokračuje nad naše očakávanie, predaju sa darí, čo súvisí s priaznivou situáciou na trhu. Po novom bývaní v moderných rezidenčných komplexoch je mimoriadny dopyt. Tento stav v Bratislave potrvá ešte niekoľko rokov,“ odhaduje Uhlárik.

Developer Grunt v roku 2006 investoval viac ako 680 miliónov Sk, doplnil člen predstavenstva Roman Feranec. Väčšina prostriedkov smerovala na výstavbu spomínaných 21 RD a infraštruktúry pre ďalšie fázy projektov Slanec – Pekná cesta, Koliba – Stráže, ako aj prípravy budúcich projektov. V tomto roku Grunt plánuje výšku investícií takmer zdvojnásobiť. Na realizáciu pripravovaných projektov sa ráta so sumou 1,2 miliardy Sk. Jedným z projektov bude bytový dom s 38 bytmi na Brečtanovej ul. na bratislavskej Kolibe, ktorý by mal byť dokončený v roku 2008. Ďalšie rezidenčné projekty postupne pribudnú aj v iných atraktívnych lokalitách Bratislavy.

Zdroj: TASR