Aj v súčasnosti môže dobrý projekt získať dôveru bánk

Investičná skupina Penta, Banca IMI S.p.A., Miláno a Všeobecná úverová banka, a.s. podpísali 4. novembra 2008 úverovú dokumentáciu, ktorou sa preklápa krátkodobé financovanie na strednodobé komplexné financovanie 2. fázy projektu Digital Park. Podpisom úverovej dokumentácie je plne zabezpečené refinancovanie výstavby 2. fázy projektu, ktorej rozpočet dosahuje 80,7 mil. eur. Účelom úveru je refinancovanie doterajšej výstavby projektu a jeho rozšírenie o následné investičné financovanie.


„Podpis úverovej dokumentácie je dôkazom, že aj v súčasnej turbulentnej dobe môže kvalitný projekt získať dôveru bánk. Považujem to za veľmi dobrý signál pre naše projekty“, povedal Jozef Oravkin, managing partner skupiny Penta.

„Prvú fázu Digital Parku považujeme za jeden z najúspešnejších kancelárskych projektov, ktoré naša banka pomáhala realizovať. Aj 2. fáza nás presvedčila svojím konceptom, vysokým stupňom obsadenosti a kvalitou“, povedal Jozef Kausich, člen predstavenstva VÚB banky.

Projektom Digital Park vstúpila Penta v roku 2005 na trh nehnuteľností. Digital Park je kancelárskym projektom, ktorý je charakteristický ľahko zapamätateľnou architektúrou, s interiérovou a exteriérovou zeleňou. Nachádza sa na Einsteinovej ulici v Bratislave. Projekt prináša vo svojich 2 fázach na trh 53 000 m2 prenajímateľnej plochy štandardu A. Vytvorí nové administratívne centrum s doplnkovými funkciami obchodu a služieb. Celkové investičné náklady dosiahnu 100 mil. eur.

Priebeh investície
I. Fáza – 09/2006 ukončená a plne prenajatá – 12 600 m2.
II. Fáza – výstavba, 70% obsadenosť, ukončenie 04/2009 – 40 500 m2.
Ďalšie fázy sú v štádiu prípravy s odhadovanou plochou 40 000 m2.

Zdroj: Archív Penta