Projekt Vydrica s národnou kultúrnou pamiatkou Vodná veža.

Prvý retailovým partnerom v projekte Vydrica je značka Yeme

Retailová časť multifunkčného projektu Vydrica v Bratislave má prvého nájomcu. Je ním značka slovenského konceptu potravín Yeme, ktorá má v hlavnom meste päť predajní.

Developer VYDRICA DEVELOPMENT (spojili sa v nej akciové spoločnosti Vydrica a Lucron Group) popri predaji bytov v 1. etape v tejto novej štvrti v blízkosti nábrežia Dunaja,  začala aj proces prenájmu priestorov určených pre maloobchodné prevádzky.

Termín pre 1. etapu je rok 2024

Stavebné práce v tejto etape začali v marci 2022 a pokračujú podľa harmonogramu. Aktuálne sú vo fáze realizácie  železobetónových konštrukcií objektov V1 a V2 už aj nad úrovňou terénu a Nábrežia arm.gen. Ludvíka Svobodu. Postupnými krokmi sa na hranici prvej a druhej fázy projektu zabezpečuje Ľadová jama s kupolou.

Plánovaný termín dokončenia 1. etapy je rok 2024. V bytových domoch V1 až V4 bude 228 bytov, pričom ku koncu júna bolo predaných takmer 60 % bytov. Ďalej sa tu nachádza 27 obchodných prevádzok v celkovej výmere viac ako 4300 m2 a kancelárie na ploche 2360 m2.

Výstavba projektu Vydrica v Bratislave, júl 2022.
Výstavba projektu Vydrica v Bratislave, júl 2022 | Zdroj: Monika Voleková

V celom projekte je plánovaných takmer 65 obchodných prevádzok. Prvá etapa bude do veľkej miery zameraná najmä na gastro a doplnkové služby, kde je dôvodom vznik atraktívneho verejného priestoru v okolí národnej kultúrnej pamiatky Vodná veža. V ďalšej etape projektu dostane väčší priestor tzv. destinačný retail.

Zameranie sa na lokálne značky

Zámerom je, aby obchody a prevádzky služieb vo Vydrici tvorili kompaktný a premyslený celok. „Preto tieto priestory chceme primárne prenajímať. V prípade zaujímavej ponuky sme však otvorení aj rokovaniam o prípadnej kúpe týchto priestorov,” uviedol obchodný riaditeľ spoločnosti Lucron a zástupca developera Ermanno Boeris, ktorý považuje túto značku za strategického partnera. Okrem nadštandardného bývania chce projekt priniesť najmä kvalitné mestské prostredia a služby pre obyvateľov a návštevníkov.

Yeme plánuje prevádzku potravín s vlastnou pekárňou a bistro na rozlohe 600 m2.  Jeho supermarket je postavený na ponuke lokálnych a remeselných potravín, zároveň predznamenáva celkový retailový koncept vo Vydrici, ktorý sa chce zamerať práve na lokálne značky a originálne produkty a služby.

Prevádzka supermarketu vznikne v parteri budovy V2B,  v bezprostrednej blízkosti  areálu Vodnej veže. Prístup do predajne bude možný nielen z ulice, ale aj z podzemného parkoviska.

Výstavba projektu Vydrica pod hradom v Bratislave, júl 2022
Výstavba projektu Vydrica pod hradom v Bratislave, júl 2022 | Zdroj: Monika Voleková

Predaj prevádzok v Urban Residence

Developer Lucron predal v roku 2021 retailové prevádzky pozdĺž Račianskej ulice v projekte Urban Residence v bratislavskom Novom Meste. Ako celok ho prebrala bratislavská spoločnosť zo skupiny firiem Coopex Hold, predtým E Store.  Cena obchodu nebola zverejnená.

Obchodný riaditeľ  Boeris sa vtedy vyjadril, že  receptom pre úspešný maloobchodný koncept v Urban Residence boli kvalitné verejné priestory, dostupné parkovanie, cieľavedomý výber prevádzok a celodenná prítomnosť množstva potenciálnych zákazníkov. Oproti veľkým obchodným centrám má podstatne nižšie náklady pre nájomcov obchodných aj prevádzkových priestorov.

I.etapa výstavby projektu obsahuje súbor štyroch rezidenčných a jednej kancelárskej budovy. Tie budú situované v priestore medzi Rybárskym cechom a Vodnou vežou.

Vydrica, 1. etapa

Developer: Vydrica Development
Generálny zhotoviteľ: STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo
Plocha obchodných prevádzok: 4300 m2
Plocha administratívy: 2360 m2.
Realizácia: marec 2022 – 2024