Nový Ružinov

Nový Ružinov

Na Bajkalskej ulici vzniká od roku 2015 úplne nová mestská štvrť, ktorá svojím obyvateľom ponúkne plnohodnotný mestský život s komplexnými službami občianskej vybavenosti a vynikajúcou dostupnosťou do centra mesta. Nový Ružinov je jedným z pilotných projektov východného rozvoja Bratislavy.

Jedna z najlepšie dopravne napojených lokalít v Bratislave prechádza v posledných rokoch intenzívnym developerským rozvojom. Oblasť v blízkosti nákladného prístavu, železničnej trate a diaľnice D1 už nie je charakteristická riedkou zástavbou a brownfieldami. Územný plán mesta odorúčal výstavbu zmiešaných plôch bývania a občianskej vybavenosti.

Štyri „mestské vily“ ohraničujú na severnej a západnej časti pozemku dlhšie líniové objekty, pričom oblúkový pôdorys je reakciou na tvar pozemku. Oddelenie peších trás od obslužných architekti docielili miernym zvýšením úrovne prízemia objektov s bezbariérovým prístupom. Fasády objektov nesú systém lodžií prebiehajúcich po celej ich dĺžke a obsluhujúcich aj najmenšie z bytov. Súčasťou je veľkoformátové zasklenie zabezpečujúce presvetlenie až do hĺbky dispozície.

Mesto Bratislava, Bratislava - Ružinov
Stav Dokončené
Developer a.s., CZ Slovakia
Architekt Compass architekti
Súvisiace
Súvisiace