Lidl zásadne rozširuje svoje logistické centrum v Seredi

IMG 1997

Celková výška investície predstavuje približne 13 miliónov eur.

Spoločnosť Lidl Slovenská republika rozširuje logistické centrum v Seredi a zamestná v ňom 40 nových kmeňových zamestnancov. Tento veľkosklad sa rozrastie o štvrtinu svojej pôvodnej plochy.

Celková výška investície predstavuje približne 13 miliónov eur a trvanie stavebných prác je plánované na deväť mesiacov. Informoval o tom vedúci úseku komunikácie spoločnosti Tomáš Bezák. Zároveň dodal, že na Slovensku má Lidl celkovo 144 predajní a tri logistické centrá, pričom to seredské zásobuje tovarom 55 z nich na západnom a južnom Slovensku.

„S ohľadom na rastúci záujem zákazníkov o náš sortiment a pokračujúcu expanziu sme sa rozhodli pre rozšírenie logistického centra v Seredi. V našom koncepte totiž všetok tovar, s výnimkou čerstvého pečiva, prijmeme od dodávateľov vo veľkosklade, odkiaľ putuje do konkrétnej predajne. Vďaka tomuto systému dokážeme lepšie kontrolovať kvalitu a čerstvosť nami ponúkaných tovarov a tiež efektívnejšie a ekologickejšie nastaviť logistiku,“ vysvetlil generálny riaditeľ slovenského Lidla Matúš Gála.

Dodávateľ Topa Stav

Generálnym dodávateľom stavby je slovenská firma Topa Stav. „Pokračujeme v dodržiavaní štandardov, ktoré sme splnili pri výstavbe tohto logistického centra pred štyrmi rokmi. Na stavbe sa denne podieľajú desiatky pracovníkov generálneho dodávateľa, ktorý spolupracuje s približne 25 subdodávateľmi. Sme radi, že sa nám aj takýmto spôsobom darí pomáhať slovenskej ekonomike,“ povedal konateľ Lidl Slovenská republika zodpovedný za centrálne služby, expanziu a výstavbu Karol Krasowski.

Lidl vstúpil na slovenský trh v septembri 2004 ako posledná z veľkých obchodných sietí. Aktuálne má na Slovensku 144 predajní, tri logistické centrá, okrem Serede aj v Nemšovej a Prešove, a centrálu v Bratislave. Od svojho vstupu na trh investoval diskont v priemere 50 mil. eur ročne.

Na Slovensku zaplatí ročne desiatky miliónov eur na daniach a je päťnásobným držiteľom ocenenia Daňovník roka, ktoré udeľuje Finančná správa. Lidl na Slovensku zamestnáva viac ako 5 000 ľudí.

TEXT: © SITA Slovenská tlačová agentúra
KategórieStavebné podnikanie