image 84597 25 v1
Galéria(4)

Najekologickejšie logistické centrum je v Seredi

Partneri sekcie:

Spoločnosť Lidl vybudovala v Seredi jedno z najväčších a najekologickejších logistických centier v Európe. Výstavba trvala od marca 2015 do februára 2016, pričom investície na vybudovanie nového logistického centra presiahli 50 miliónov €. Jeho rozloha je 128 000 m2 a pracuje v ňom takmer 200 ľudí.

1d sarnafil TS77 rockwool
IMG 1965
IMG 1986
IMG 1997

Logistické centrum Lidl Sereď sa stalo zároveň prvou budovou, ktorá na území Slovenska získala najvyšší možný stupeň medzinárodne najvýznamnejšej ekologickej certifikácie BREEAM v najvyššom stupni Outstanding. Objekt pozostáva zo skladových priestorov, chladiacich priestorov a z administratívnej budovy.

Súčasťou dodávky je kotvený strešný hydroizolačný fóliový systém na báze flexibilných polyolefínov, ktorého súčasťou sú aj doplnky.

Spoločnosť Sika Slovensko na tento projekt dodávala kotvený strešný hydroizolačný fóliový systém Sarnafil® T na báze flexibilných polyolefínov, ktorého súčasťou sú aj doplnky. Pre dané objekty boli vyhotovené aj plány kotvenia. Hlavnú časť dodávky tvorili strešné fólie Sarnafil® TS 77 – 15 a Sarnafil® TG 66 - 15 v béžovej farbe. Sika Slovensko dodávala na objekt aj doplnky, ku ktorým patria ukončovacie lišty, kotviace lišty, teleskopy, tmel a pochôdzne rohože. Súčasťou dodávky spoločnosti Sika Slovensko boli aj tepelnoizolačné dosky PIR od spoločnosti Kingspan, ktoré boli použité na atiku.

FPO membrána Sarnafil TS 77, mechanicky kotvená pomocou skrutiek a teleskopov EJOT
– tepelná izolácia z minerálnych vlákien
– parozábrana PE
– trapézová oceľová konštrukcia

Zdroj: SIKA SLOVENSKO