/ Biznis /

Čo vytvára budovy budúcnosti?

Zdroj: DNA SLOVAKIA

Budovy budúcnosti sú v našich predstavách ultramoderné, zo skla a kovu, vypínajú sa do oblakov. Budovy postavené v súčasnosti budeme užívať nasledujúcich päťdesiat rokov. Využitie dnešných technológií a budúcich inovácií nám dáva možnosť budovy modernizovať na požadovanú úroveň.

V tomto roku firma Helvar oslavuje storočnicu na ceste objavov, inovácií a nápadov. Jej misiou je vytvorenie odolných priestorov so zbieraním dát na vytváranie prehľadov a integráciu do nadradených systémov budovy, a tým aj formovanie dokonalej inteligentnej budovy. V popredí misie je zabezpečenie optimálneho zdravého prostredia pre ľudí a udržateľnosť pre budúce generácie.

Helvar je jeden zo zakladajúcich členov globálnej DALI aliancie a má desaťročný náskok v technologických inováciách. Dlhotrvajúca spolupráca so svetovými expertmi na osvetľovanie umožnila vytvoriť tisícky pozoruhodných projektov vo viac ako osemdesiatich krajinách. Portfólio výrobkov umožňuje ideálne využitie pre kancelárske priestory, školy, nemocnice, priemyselné haly, športoviská, hotely a mnoho ďalších aplikácií.

Zdroj: DNA SLOVAKIA

Imagine Router 950 – nekonečné možnosti

V tomto roku bola na trh ponúknutá posledná inovácia – Helvar Imagine 950 Router. Ponúka DALI systém s dokonalou flexibilitou, neobmedzenú škálovateľnosť a voľnosť vo vytváraní a prepojení ako nikdy v predtým. Imagine 950 riešenia ponúkajú jedinečné prepojenie produktov a výhody DALI-2 štandardu.

Helvar Imagine 950 Router je najnovšia DALI-2 multi master riadiaca jednotka uvedená na trh a dopĺňa ďalšie certifikované Helvar kontrolné panely, senzory, brány a aplikácie. Vzhľadom na to, že DALI-2 je otvorený protokol, router 950 ponúka možnosť pripojenia medzi komponentami rôznych dodávateľov dnes aj v budúcnosti. Pomocou konfigurácie digitálneho systému tento adaptabilný systém odstraňuje požiadavku nákladného káblovania pri požadovaných zmenách systému osvetlenia.

Budúce pripojenia, alternácie a zlepšenia sú jednoduché v porovnaní s inými konkurenčnými protokolmi alebo tradičným zapojením svietidiel a zároveň sieťovanie s routerom 950 je jednoduché.

S Imagine routerom 950 riešením je jednoduchá komunikácia s mnohými ďalšími spoločnými protokolmi a sys­témami budov, ako BACnet, OPC, TCP/IP, Rest API a Tridium Niagara. Táto komunikácia umožňuje jednoliatu integráciu s BMS a ďalšími systémami, ako napríklad vzduchotechnika – HVAC, tieniaca technika – Blinds, bezpečnostné systémy – Security, protipožiarne ochrana – Fire a audio systémy.

Kľúčovým zameraním je wellbeing – pohoda pre ľudí. Imagine 950 riešenie umožňuje prístup k Light over Time softvéru, ktorý ponúka vytvorenie zákazníckeho cirkadiálneho svetelného profilu. Svetlo a farebné podanie svetla sa jemne mení počas dňa na podporu optimálneho cirkadiálneho rytmu. Pružnosť programovania Light over Time je vhodná pre široký rozsah aplikácií, ktoré zahňájú aj kancelárske priestory, kde má svetlo výrazný vplyv na koncentráciu, pohodu a bdelosť.

Zdroj: DNA SLOVAKIA

Helvar Insights

Vízia udržateľnej kancelárie firmy Helvar dosahuje novú úroveň predstavením cloudovej platformy digitálnych služieb Helvar Insights. Platforma je schopná vyhodnocovať dáta obsadenosti miestností priamo zo senzorov.

Cez analýzu a reporty je možné presne zistiť, ako sa jednotlivé priestory využívajú. Dáta obsadenosti sú kľúčové pre maximálne využitie budovy, minimalizáciu nákladov a zabezpečenie dostatočnej kapacity v akomkoľvek čase. Pomocou funkcie zobrazenie kúrenia môže používateľ na diaľku zistiť využitie v ktoromkoľvek čase a vo všetkých priestoroch. Ďalšou z funkcií, ktorá ponúka možnosti šetrenia nákladov, je napríklad PIR- time out report. Používateľ je schopný identifikovať, kde je možné ušetriť energiu.

Je dôležité snívať – predstaviť si a plánovať lepšiu planétu pre budúce generácie. Približne 90 % nášho času trávime v interiéri. Budovy budúcnosti – to sú priestory vytvorené okolo nás už dnes. Dnešné rozhodnutia tvoria našu budúcnosť.

www.dnaslovakia.sk

Zdroj: PR článok DNA Slovakia, spol. s r.o.