TV stolík Ameno
Galéria(5)

Spectral: viac ako len nábytok

Partneri sekcie:

Existuje kopec pekných, moderných a dizajnových skriniek, stojanov, či vitrín pod našu hifi techniku. Dostaneme ich kúpiť napríklad v obchodoch s nábytkom... Väčšinou sú však vyrobené z ľahkých, akusticky nevhodných materiálov, ktoré drnčia, vibrujú, rezonujú a v konečnom dôsledku degradujú výsledný zvuk. Áno, viem, že ste sa už pozerali na špeciálne HIFI stojany, ktoré majú vynikajúce akustické vlastnosti. Tieto sú ideálne konštruované a ladené. Pre zvuk sú skutočným pomazaním. Ale čo ak sa vám presne takýto výrobok esteticky nehodí do vášho moderného priestoru? ...No potom vám už zostáva vybrať si nejaký výrobok od firmy Spectral.

Príbeh Nemeckej firmy Spectral Audio Mobel GmbH, znie trochu ako úvod rozprávky. Kde bolo, tam bolo, v meste Bietigheim blízko Štutgart- u, žili traja bratia. Frank, Heike a Markus Kramerovi. Títo mali veľkú záľubu v HiFi a dobrom domácom kine a tak v roku 1994 založili firmu, na výrobu špecializovaného nábytku pre tento segment. V dnešnej dobe už táto firma dodáva svoje produkty do 40 krajín a môžeme povedať, že už sa jedná o viac ako len obyčajný nábytok. Kvalitné húževnaté materiály v spojení s konštrukciou minimalizujú vibrácie a poskytujú dobré útočisko pre vaše obľúbené prístroje.

TV stolík 3
TV stolík Ameno
TV stolík
TV stolík 2

Nie je to však všetko!
V skrinkách sú dômyselne ukryté rôzne zásuvky a žľaby na káble všetkého druhu čo potrebujete. Do mnohých sa dajú namontovať aj komponenty podľa individuálnej požiadavky a samozrejme aj konektor, alebo bezdrôtová nabíjačka pre váš Iphone. Toto všetko môžete nájsť v produktovej rade:

Uzavreté TV stolíky

Vyrábajú sa vo viacerých radách. Od „základnej“ rady NEXT po najvyššiu radu AMENO. Každá ponúka rôzne kombinácie modulov, podľa rozmerov a vizuálneho prevedenia, ktoré sa hodia do vašich priestorov.
Stolíky môžete skombinovať aj s aktívnym zvukovým systémom, ktorý je integrovaný do jednej skrinky, alebo s efektným stojanom na televízor. Ale taký AMENO ponúka aj tzv. „smart flame“.

TV stolík

Je to technológia ktorá prináša efekt horiaceho ohňa, bez toho aby ste niečo v interiéry museli zapáliť a tým ohrozovať svoju obývačku otvoreným plameňom. Perfektné riešenie pre pocit „krbu“ pre priestor hneď vedľa TV a pre priestor ktorý nepotrebuje sa týmto spôsobom ohrievať

Otvorené TV stolíky

prinášajú do vašich priestorov vzdušnosť a na rozdiel od uzavretých stolíkov aj možnosť pokochať sa pohľadom na vaše elegantné prístroje. Mobilný TV stojan TRAY je dostupný vo viac ako 2000 farebných prevedeniach.

Rady FLOOR, PANEL a SCREEN sú kombináciou masívnejších hliníkových stĺpikov a pevného skla, čo dodáva potrebnú eleganciu.

Rada HIGH-END je jeden z najatraktívnejších stojanov firmy, určený pre tie najvyššie kategórie komponentov. Masívne nohy z lešteného hliníku v kombinácií s extra silným sklom s minimalizáciou vibrácií pre skutočne nekompromisný hudobný zážitok.
Rada HIGH-END SL je odvodená od predchádzajúcej rady, len v subtílnejšej forme. Štvorcové nohy sú nahradené tenšími, obdĺžnikovými.

Samozrejme nesmú chýbať reproduktorové stojany a stojany pod center, alebo projektor. Všetko tak, ako sme zvyknutí, v perfektnom dizajnovom prevedení od firmy Spectral.
Pre bežné oko neviditeľné, ale tak potrebné sú

TV stolík 2

Nástenné držiaky

Firma ich vyrába podľa presných potrieb zákazníka a to: roztiahnuteľné, naklápacie a otočné, pevné a ploché na stenu. Zo všetkých spomeňme super tenký (iba 1,2cm!!!) MB SUPERSLIM z hliníka, ktorý má kvôli dokonalému nastaveniu aj integrovanú vodováhu. Alebo roztiahnu teľný T-VISION 400, ktorý má ramená v tvare pantografu a tak vzdialenosť televízora od steny si nastavíte hocikedy podľa svojho želania a nálady.

Ako hovoria vo firme Spectral: “ Aj stojan môže byť samostatným javiskom, cez ktorý sa dostávajú jednotlivé komponenty audio-video zostavy na scénu.” A nakoniec zostáva iba umelecký zážitok pre všetky zmysly.

Miroslav Maglen
@top_ear_guru

ZDROJ: PR článok spoločnosti BIS audio, s.r.o.