rezidencny komplex olbrachtova je pre skutocnych obyvatelov
Galéria(6)

Rezidenčný komplex Olbrachtova je pre skutočných obyvateľov

Projekt rezidenčného komplexu Olbrachtova je sympatický najmä pre svoju mierku. Rešpektuje všetky vzťahy a súvislosti – veľkosť mesta Trenčín, blízkosť lokality k samotnému centru aj atraktivitu nízkopodlažnej mestskej zástavby.

asb rezidenn komplex bez nbytku big image
e 3 copy big image
e 2 big image
asb situacia farebn big image
rezidencny komplex olbrachtova je pre skutocnych obyvatelov 5845 big image
„Pozemky na Olbrachtovej v Trenčíne sú pravdepodobne poslednou voľnou lokalitou s veľmi zaujímavou polohou neďaleko centra mesta. Budúci rezidenčný komplex je vyjadrením nášho pohľadu na mestské bývanie. Najmä pri väčších bytoch ide o prechod medzi bývaním v klasickom byte a rodinnom dome. Maximalizovali sme exteriérové zložky, teda terasy a predzáhradky,“ vysvetlil jeden z autorov architektonického riešenia a zároveň developer projektu Radim Krecháč.

Rezidenčný komplex Olbrachtova
Miesto: Olbrachtova ulica, Trenčín
Investor: Corint Real, s. r. o.
Autori: Ing. arch. Radim Krecháč, Ing. arch. Michal Kollár
Začiatok výstavby: máj 2012
Plánované ukončenie výstavby: december 2013
Zastavaná plocha: 1 630 m2
Počet bytových jednotiek: 26
Plocha na prenájom: 250 m2
Počet parkovacích miest:10 parkovacích miest + 24 garáží

Radové rodinné domy, Olbrachtova
Zastavaná plocha: 4 × 152,5 m2
Počet domov: 4

Snaha využiť atraktívny potenciál lokality a zároveň ju neuzavrieť do jedného kompaktného celku vyústila do konečného návrhu rezidenčného komplexu. Komerčný potenciál ulice Ivana Olbrachta využíva administratívny a polyfunkčný objekt. Oba fungujú aj ako clona pre čisto obytnú funkciu ostatných objektov. Tú tvoria dva identické terasové domy a radová zástavba štyroch rodinných domov.

Špecifickým znakom projektu je vytvorenie uzavretej súkromnej komunikácie medzi nižšou južnou a vyššou severnou časťou komplexu. Ústia do nej aj zadné výstupy z garáží a umožňuje priame prekryté vstupy do bytov na 1. a 2. NP. Byty na 3. a 4. NP sú prístupné z bočných schodísk.

Objemová koncepcia domov v radovej zástavbe vychádza zo zalomeného tvaru písmena L a umožňuje vytvorenie vnútorného polootvoreného átria s priamou väzbou obytných miestností na exteriér.

Dispozície v projekte rezidenčného komplexu maximálne využívajú orientáciu na svetové strany. Architekti našli dosť priestoru nielen na terasy a záhradky, ale aj na potrebný počet parkovacích miest.


Pôdorys 1. NP
Pôdorys 2. NP

Situácia

Mária Nováková
Podklady a projektová dokumentácia: Ing. arch. Radim Krecháč