NUPPU dvor 2
Galéria(7)

Projekt Nuppu má už šiesty bytový dom. Nesie názov Orkidea, stál 11 miliónov eur

Bytový dom NUPPU Orkidea je šiestym bytovým domom projektu NUPPU developera YIT.

V bytovom dome s ôsmimi podlažiami sa nachádza 98 bytových jednotiek pozostávajúcich z 1- až 4-izbových bytov. Ich samozrejmosťou sú praktické dispozície, ale aj výborné presvetlenie a krásne výhľady. Súčasťou každého bytu je balkón, lodžia alebo terasa, ako aj pivničná kobka.

Okrem nových bytov pribudlo v tejto etape 113 parkovacích miest v podzemnom a nadzemnom parkovacom dome a ďalšie parkovacie miesta na vonkajších plochách.

NUPPU dvor 3
NUPPU dvor 2
NUPPU dvor 1
Nuppu 6
Rez budovy.
2NP objektu.

Susedský dvor

Najobľúbenejšou časťou komplexu je dvojhektárový dvor, ktorý poskytuje obyvateľom široké možnosti na trávenie voľného času so susedmi a priateľmi. Je to miesto, kde sa dá relaxovať vďaka oddychovým zónam, venčiť domáceho miláčika, športovať a kde sa deti môžu bezpečne hrať na ihriskách.

Nájde sa tu aj priestor na rodinný piknik alebo grilovačku. Park sa rozrastá postupne s každou novou etapou a jeho finálne dokončenie sa očakáva v budúcom roku. Po návrate z dvora či pobytu v prírode majú obyvatelia bytových domov v komplexe NUPPU k dispozícii priestory v prízemí, kde môžu pohodlne očistiť svoj bicykel alebo osprchovať svojho domáceho miláčika.

Nuppu 6
Nuppu 6 | Zdroj: YIT Slovakia

Obyvateľmi obľúbené sú aj spoločné priestory – klubovne, ktoré slúžia ako priestor napríklad na rodinnú či detskú oslavu, stretnutie s priateľmi a v neposlednom rade aj na rozvíjanie susedskej komunity.

„Komplex NUPPU patrí v Bratislave k obľúbeným rezidenčným projektom, pretože od prvej etapy poskytuje svojim obyvateľom kvalitné bývanie, ale aj kvalitné verejné priestory pred a za domom v podobe priestranného a bohato vybaveného dvora, ktorý všetkým obyvateľom slúži na relax a oddych,“ hovorí Milan Murcko, generálny riaditeľ spoločnosti YIT Slovakia.

Ružinov je pokojná mestská časť s výbornou dostupnosťou do centra mesta a ďalších častí Bratislavy. Obyvateľom už slúži zastávka mestskej hromadnej dopravy Grófska niva, ktorá im uľahčuje každodenné dochádzanie do práce či za voľným časom. Komplex NUPPU prináša obyvateľom užitočné služby a inovácie. Ten, kto nemá vlastné auto, môže využiť službu carsharingu, ktorá je prvou rezidenčnou službou na tzv. zdieľanie automobilov v rámci Bratislavy.

Pre majiteľov elektromobilov sú k dispozícii 2 nabíjacie stanice pre 4 autá. Priamo v komplexe sa nachádza balíkoBOX a v blízkej dostupnosti obyvatelia nájdu všetku občiansku vybavenosť a potrebné služby.

NUPPU dvor 1
Nuppu 6 | Zdroj: YIT Slovakia

Bytový dom Nuppu 6, Orkidea, Bratislava

Výška investície: 11 mil. €
Developer/investor: YIT Slovakia a RSJ Investments
Architekt/projektant: A3M, Marián Pokrivčák a Monika Štekláčová
Zhotoviteľ: YIT Slovakia
Dodávateľ: NECTEL – komplexná dodávka elektroinštalácie a a slaboprúdových rozvodov
Počet bytov: 98
Zastavaná plocha: cca 20 000 m2
Úžitková plocha: 60 000 m2
Realizácia: 10/2019 – 3/2022

Článok bol publikovaný v ASB Špeciáli TOP 50 01/2022.