image 88613 25 v1
Galéria(8)

Nová oáza Hi-Fi v Banskej Bystrici

Korene spoločnosti BIS audio siahajú do predchádzajúceho milénia – na trhu pôsobí od augusta 1999. Za viac ako 17 rokov sa z BIS audia stal jeden z najvýznamnejších distribútorov audio a video komponentov, zastrešujúci značky najzvučnejších mien.

20170201 113949
IMG 0768
IMG 1625
Photo 1.2.17 18 02 33
Photo 31.1.17 15 41 02
Photo 31.1.17 15 41 18
Photo 31.1.17 15 41 26

V dobrej spoločnosti

Produkty od firiem ako Bowers & Wilkins, Sonus faber, Klipsch, McIntosh, Classé, Devialet, Denon, Marantz, Canton, Rotel, SIM 2, alebo Loewe, aby sme vymenovali aspoň niektoré, patria do audiofilskej nirvány. A vďaka BIS audiu, ktoré je pri väčšine z nich exkluzívnym dovozcom pre Slovensko, sa najlepšie reprosústavy, zosilňovače, prehrávače, alebo projektory a TV panely dostávajú aj k našim hudobným nadšencom.
Okrem veľkoobchodu, ktorý zaisťuje centrála firmy vo Zvolene, sa BIS audio venuje aj koncovým zákazníkom a záujemcom o kvalitné Hi-Fi. Realizuje to vďaka trom showroomom – v Bratislave, v Košiciach a v Banskej Bystrici.

A práve v srdci stredného Slovenska, kde pôsobí BIS audio už od svojho vzniku, sa v týchto dňoch posunula úroveň kvality showroomu podstatne vyššie. Po desaťročnom pôsobení v obchodnom centre Európa otvorila firma nové predajné a predvádzacie priestory na atraktívnej bystrickej adrese Dolná 55. 

Zmena k lepšiemu

V priestore sa predajňa presunula len o pár sto metrov, no pre zákazníka prináša zmena viacero pozitívnych prvkov. Exkluzivitu symbolizuje už samotná poloha predajne na vstupe do pešej zóny na Dolnej ulici. Nachádza sa na prízemí nového,  čerstvo skolaudovaného  objektu,  spĺňajúceho vysoké štandardy. Práve kvôli meškaniu kolaudácie bolo potrebné otvorenie predajne posunúť až na 1. február.

Nič proti veľkým integrovaným nákupným centrám – vďaka koncentrácii množstva prevádzok na jednom mieste sú pre zákazníkov atraktívne, ale majú aj svoje limity. V audio branži sa často používa klišé „fyziku neoklameš“, ale je to skutočne pravda. Platí to aj o akustike miestností. Tá je v obrovských presklených „boxoch“ shopping centier z pochopiteľných dôvodov problematická. 

V novej banskobystrickej predajni BIS audio s rozlohou 150 m2 nájdete viac ako showroom. Veľká posluchová miestnosť poteší každého hudobného fanúšika, ktorý si rád kvalitné reproduktory a Hi-Fi zostavy nielen ohmatá, ale aj vyskúša na vlastné uši. Luxus akusticky optimalizovaného prostredia prefabrikované priestory v obchodných domoch neponúkajú.

V posluchovke  o veľkosti okolo 30m2 si môže každý vyskúšať nuansy zvuku aj obrazu, keďže okrem stereo zostáv sa tu dá testovať aj domáce kino a TV panely. Niektoré detaily výbavy firma ešte dolaďuje, takže sem pribudne aj plátno a špičkový projektor od SIM2.

Keď komponenty žijú

Firemné krédo „Dotknite sa zvuku …“ reprezentuje omnoho viac než predaj komponentov. Komplexný prístup – od návrhu, po realizáciu riešení, vrátane projektovej prípravy, budovania sietí a akustické úpravy – odlišuje BIS audio od prostých obchodníkov. Riešenia systémov pre inteligentné domy si môžete pozrieť a vyskúšať naživo priamo v novej predajni, ktorá je koncipovaná ako inteligentný showroom.

Oproti bratislavskej predajni, ktorá je s plochou viac ako 550m2 zrejme najväčším predvádzacím a obchodným centrom Hi-Fi techniky na Slovensku, pôsobia nové priestory v Banskej Bystrici komornejším dojmom. Sú však adekvátne regionálnemu trhu a dokonale pripravené pre návštevníka hľadajúceho kvalitnú techniku a dobrú radu.

O tú sa postará skúsený tím odborníkov zakalených rokmi praxe. Páni z BIS audia rozhodne nie sú „podávači krabíc“, tak ako samotná firma nie je len predajcom audiofilského „železa“.

www.bisaudio.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti BIS audio, s.r.o.