Obraz do obývačky púpava
Galéria(7)

Moderné obrazy pre váš interiér

Partneri sekcie:

Ak plánujete svoju domácnosť ozvláštniť originálnym obrazom, máme pre vás pár zaujímavých inšpirácií. Moderné obrazy sú dnes súčasťou takmer každej domácnosti. Slúžia ako šikovný a originálny doplnok, ktorý ozvláštni priestor a dodá mu tú správnu atmosféru.

Obrazy s výrazným dreveným rámom postupne ustúpili do pozadia. Medzi obľúbené trendy aktuálne patria obrazy tlačené na plátne a natiahnuté na drevenom ráme. Nemusíte sa báť dodatočného rámovania, pretože okraje plátna sú taktiež potlačené.

Obraz do kuchyne káva
Obraz do obývačky lupene
Obraz do obývačky púpava 1
Obraz do spálne mólo
Obraz mesto Drážďany
Obraz na skle slony

Na aké materiály sa obrazy tlačia najčastejšie?

Obrazy sa môžu tlačiť na rôzne zaujímavé materiály, podľa toho aký výsledný efekt je potrebné dosiahnuť. Medzi najpoužívanejšie patria obrazy na plátne. Podklad pre motív tvorí biele vliesové plátno, ktoré je obľúbené najmä pre svoju schopnosť dokonale odzrkadliť farby.

Obraz mesto Drážďany

Ďalším obľúbeným druhom sú obrazy na korku. Syntetické plátno s tlačou sa nanáša na korkovú dosku. Vďaka tomu sa tlač vyznačuje výraznými farbami a zachytáva aj tie najjemnejšie detaily. Ak napríklad zvolíte korkovú mapu sveta, ľahko si môžete označiť miesta, ktoré ste už navštívili pomocou farebnej pripínačky, a nemusíte sa báť, že sa plátno pretrhne.

Zaujímavou variantou sú napríklad obrazy na skle. Obrazy na skle si zachovávajú všetky výhody klasickej tlače. Vyrábajú sa z akrylátového skla výnimočne oceňovaného materiálu v interiérovom návrhárstve. Obrazy na skle sú ľahké, jednoducho sa čistia a sú odolné voči vlhkosti, vďaka čomu sú vhodné do obývacej izby, spálne, kúpeľne alebo aj na terasu.

Obraz na skle slony

Inšpirácie umiestnenia obrazu do interiéru

Obrazy do kuchyne
Aj vo vašej kuchyni sa môže vynímať krásny a jedinečný kúsok umenia. Spríjemní vám chvíle strávené pri príprave jedla, a navodí domácu atmosféru. Najobľúbenejšie sú už tradične obrazy s motívom ovocia, či zeleniny. Veľmi štýlové sú aj obrazy s nápojmi alebo zátiším tvoreným z kvetov.

Obraz do kuchyne káva

Viacdielne obrazy zútulnia každý priestor ľahko a hravo. Medzi jednotlivými kúskami je potrebné nechať medzeru cca 2 cm pre vytvorenie požadovaného priestorového efektu. Nebojte sa v kuchyni siahnuť po výraznejších a sviežich farbách, ktoré vás povzbudia a nabijú energiou.

Obrazy do obývačky
Obývačka je miestom predovšetkým určeným na oddych, no taktiež na príjemné posedenie s rodinou a blízkymi. Doprajte aj tomuto priestoru šarm a eleganciu pomocou správne zvoleného obrazu. Siahnite po obraze s zaujímavým motívom, a nebojte sa ani abstrakcie.

Obraz do obývačky lupene

Využite kontrast medzi zariadením vášho interiéru a obrazu. Ak máte interiér zariadený v jednom tóne béžovej alebo bielej farby neváhajte siahnuť po odvážnejších pestrofarebných kúskoch. Naopak pri výraznom nábytku, kde obraz nebude slúžiť ako dominanta miestnosti, odporúčame siahnuť po obraze s jednoduchým motívom.

Obrazy do spálne
Do spálne sa odporúča vybrať obraz v tlmených farbách, pretože je to miesto odpočinku a relaxu. Výbornou voľbou sú aj obrazy s motívom prírody alebo kvitnúcich kvetov. Po celom dni si každý rád oddýchne v pokojnom hniezdočku, plnom harmónie. Dominovať by tu mala biela, hnedá alebo modrá farba, ktorá pôsobí upokojujúco.

Obraz do spálne mólo

Aby obraz v spálni vynikol, ladíme posteľné obliečky do jemných odtieňov bielej alebo béžovej farby. Dbajte na pravidlo “menej je viac” a nepridávajte do spálne zbytočne veľa ďalších dekorácií akými sú sošky alebo svietniky. Vašou odmenou bude čistý a prevzdušnený interiér, ktorý vám zaručí príjemný spánok.

Veríme že vás naše inšpirácie zaujali, a pomohli vám pri výbere obrazu pre váš nový moderný domov.

Zaujímavé obrazy a iné dekorácie nájdete na stránke www.dovido.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Dovido s. r. o.