Kaldewei A E15 predviedli veľkolepú šou na Fuorisalone:

Bath[o]philia ako kreatívna oáza v centre metropoly dizajnu Milána.

KALDEWEI, Ahlen/ Miláno, apríl 2024. Rovnako ako minulý rok lákal Kaldewei prostredníctvom veľkolepej inscenácie svojím kúzlom návštevníkov milánskeho Flourisalone 2024 z celého sveta.

Spoločne s frankfurtským štúdiom interiérového dizajnu e15 a uznávanou britskou dizajnérkou Bethan Laurou Woodovou pozval výrobcu kúpeľňového vybavenia do Casa Flash Art v Palazzo Durini uprostred živej metropoly dizajnu. Taliansky časopis o umení Flash Art so svojou top polohou je adekvátnym miestom na prezentáciu pokrokových kúpeľňových objektov.

Kaldewei a e15 predstavili novú kolekciu nábytku a doplnkov určených do moderných kúpeľní. Za jedinečným dizajnovým rukopisom sa skrýva Stefan Diez, ktorý spolupracuje s oboma poprednými značkami. Rovnako veľkolepý je aj rad dizajnov od Bethan Laury Woodovej, ktorá glazované kúpeľňové objekty premenila na skutočné umelecké skvosty.

Zdroj: Kaldewei

Casa Flash Art ako dokonalé miesto na prezentáciu

V Palazzo Durini, tiež známom ako Palazzo Caproni di Taledo, objavil Kaldewei skutočný skvost, prevyšujúci ostatné top lokality Milána. Pôsobivá bola už cesta do viacposchodového paláca, pretože vedie átriom, okolo jazierka s kaprami koi a tajuplného altánku. Odtiaľ prichádzali návštevníci do Casa Flash Art, v ktorom štúdio e15 a Kaldewei hneď na niekoľkých úrovniach prezentovali svoje kreácie.

Oboch popredných výrobcov spája nielen veľká vášeň pre udržateľné materiály a výrobky, ale aj spolupráca s jedným z najvyhlásenejších dizajnérov Nemecka Stefanom Diezom. Práve tento umelec stojí za kreatívnou prezentáciou vystaveného nábytku a doplnkov od e15 a kúpeľňových výrobkov od Kaldewei. Spolupráca týchto dvoch rodinných podnikov je založená na spoločných hodnotách a predstavuje spojenie progresívneho dizajnu a luxusných materiálov.

Zdroj: Kaldewei

Bethan Laura Wood zavŕšila koncept Bath[o]philia

Hostia Casa Flash Art sa mohli tešiť na ďalšie lákadlo: pod názvom „Avocado Dreams“ pre Kaldewei navrhla britská dizajnérka Bethan Laura Wood ucelenú edíciu kúpeľňového vybavenia pozostávajúcu z vane, sprchovej vaničky a umývadla.

Tieto objekty zo smaltovanej ocele, ktoré zdobia takmer psychedelicky pôsobiace vzory podľa návrhu Bethan Laury Woodovej, sú skutočné umelecké kúsky – na prvý pohľad akoby boli vytvorené skôr pre umeleckú galériu než do súkromnej kúpeľne. Oslnivé farby a divoké vzory zdôrazňujú vášeň a lásku k životu, vďaka tomu výborne zapadajú do konceptu Kaldewei Bath[o]philia.

Nový nábytok od e15 pre kolekciu Kaldewei podľa návrhu Stefana Dieza

Nábytok novej kolekcie je vyrobený z masívneho dreva duba európskeho. Stolička a lavica, podnožka, držiak na uteráky a vaňová polička z olejovaného dubového dreva plnia rôzne funkcie. Pridávajú sa k nim doplnky z mäkkej vodoodpudivej kože. Teplé prírodné povrchy kolekcie e15 pre Kaldewei harmonicky dopĺňajú ikonické výrobky Kaldewei zo smaltovanej titánovej ocele, ktoré sa ponúkajú v jedinečnej škále farieb.

www.kaldewei.cz

Zdroj: PR článok Kaldewei CS, s.r.o.