Vítajte hostí v štýlovom foyeri

image 96074 25 v1

Zariadiť chodbu či predsieň v byte môže byť poriadna výzva. Ako sa dá tento priestor efektívne využiť? Dá sa vôbec zariadiť zaujímavo? Pravdaže. Inšpirujte sa 7 tipmi spoločnosti YIT Slovakia, ktoré vám pomôžu aj tú najobyčajnejšiu chodbu premeniť na veľkolepý foyer. 

Spravte si vlastnú výstavnú sieň

Máte veľa doplnkov, obrázkov či suvenírov, ku ktorým máte vzťah, no do obývačky ani spálne sa nehodia? Vystavte ich na chodbe – vo vašej súkromnej galérii. Či sú to obrazy na stenách alebo drobnosti na poličke, vášmu malému foyeru dodajú ten správny šmrnc.

Zaujmite nezvyčajnosťou

Vytrhnite sa zo šedosti bežných dní a vymaľujte steny predsiene pestrými farbami, na podlahy rozprestrite pestrofarebné behúne alebo zaujmite zlatými či ligotavými doplnkami. Ak nemáte konkrétny nápad, vyberte si nezvyčajný motív tapety alebo dajte vyrobiť fototapetu z vlastnej fotografie, ktorá vám pri každom pohľade vyčarí úsmev na perách.

Nadväzujte na ďalšie izby

Ak sa bojíte bláznivejších nápadov a uprednostňujete elegantný štýl, inšpirujte sa dizajnom susedných izieb. Skúste preniesť kúsok z obývačkovej pohody do chodby, napr. rovnakými farebnými kombináciami a vytvorte plynulý prechod od vchodových dverí až do izby po jednej štýlovej línii.

Rozsvieťte svetlá

Je problémom aj vašej chodby v byte nedostatočné osvetlenie? Investujte do poriadneho svietidla. Kúpte si štýlové, voľne spustené žiarovky, nainštalujte nástenné lampičky alebo si vytvorte vlastnú hviezdnu oblohu pomocou drobných LED svetielok.

Venujte pozornosť podlahe

Najodolnejšia je keramická dlažba, no ani výberom kvalitnej drevenej, prípadne plávajúcej podlahy neurobíte krok vedľa. Veľmi útulne a pritom elegantne však vie zapôsobiť aj koberec, po ktorom môžu s radosťou behať nielen vaše deti. Vyžaduje si trochu viac starostlivosti, no odvďačí sa vám poznateľne menším chladom i hlukom. 

Doprajte si komfort

Pri prezúvaní topánok si každý rád urobí pohodlie. Sedačka alebo kreslo vedia byť na chodbe veľmi nápomocné a vďaka nim nemusíte po chodbe hopsať na jednej nohe. Ak máte dostatok miesta, určite siahnite po pohodlnom kúsku, ktorý nielen poskytne oporu a stabilitu, ale vytvorí aj dojem malej útulnej obývačky.

Foto: Chodba v prezentačnom byte TAMMI

Hľadáte bývanie s foyerom v Bratislave?

Ak aj vy túžite po bývaní so svojím foyerom a šikovnými dispozíciami, odporúčame vám pozrieť si náš bratislavský projekt TAMMI Dúbravka. Viac informácií aj plány dispozícií nájdete na webe projektu. https://www.yit.sk/bratislava/dubravka/tammi-dubravka

 

ZDROJ: PR článok spoločnosti YIT Slovakia

Komentáre