Sklá AGC na interiérové využitie

image 100690 25 v1

Ak plánujete rekonštrukciu svojho bytu, nezabudnite na nové technológie súvisiace so sklom, ktoré sa dajú použiť aj vo vašom byte. Možnostiam sa medze nekladú. Celkový vzhľad bežného bytu sa dá vďaka použitiu atraktívnych interiérových skiel zmeniť na nepoznanie. Široká variabilita a množstvo našich špecializovaných produktov sú ideálnym prostriedkom na premenu vašej domácnosti.

Spoločnosť AGC Glass Europe ponúkla ako prvý výrobca skla širokú škálu dekoratívnych sklárskych výrobkov na aplikáciu v interiéri. Ako sklo s pridanou hodnotou môžeme označiť druh ekologických zrkadiel Mirox. Táto generácia ekologických zrkadiel s kovovým povlakom neobsahujúcim meď, s nízkym obsahom olova v laku a vysokou odolnosťou proti korózii reaguje na rastúci dopyt po vyššej odolnosti, ľahšom spracovaní a vylepšených vlastnostiach. Tento typ zrkadiel je vhodný i do vlhších priestorov, napríklad do kúpeľní, keďže viac odoláva korózii.

Najbežnejšie využívaným produktom z našej škály sú lakované sklá Lacobel. Ide o číre sklo float, pokryté na jednej strane vysokokvalitným lakom. Je k dispozícii v 20 moderných farbách. Sklá Lacobel sú ideálne riešenie obkladu stien. Možno ich kombinovať s rôznymi materiálmi, ako sú drevo, keramika, kov a oceľ. V prípade obkladu za kuchynskou linkou pri sporáku, kde hrozí prasknutie skla v dôsledku termálneho šoku, je vhodné použiť lakované tepelne tvrdené sklá LacobelT. Tento typ skla je odolný proti vysokým teplotám. Sklá Lacobel a LacobelT vďaka svojej vysokej odrazivosti opticky zväčšia každý priestor, navyše sa ľahko udržiavajú.

Rekonštrukcia bytu, obklad steny za kuchynskou linkou, celosklenené dvere, sklenený stôl v matnom vyhotovení, Lacobel White Pure, Matelux Clearvision ©AGC Glass Europe

Rekonštrukcia bytu, obklad steny za kuchynskou linkou, celosklenené dvere, sklenený stôl v matnom vyhotovení, Lacobel White Pure, Matelux Clearvision ©AGC Glass Europe

Staršie prvky v domácnosti možno nahradiť modernými celosklenenými dverami, priečkami alebo celoskleneným schodiskom. Technológia použitá pri výrobe skla môže ovplyvniť mnoho vecí, napríklad farbu, priesvitnosť, transparentnosť, matnosť, ale aj jeho bezpečnostnú charakteristiku. V prípade týchto bytových prvkov je vhodné použiť bezpečnostné vrstvené sklo Stratobel. Ochrana je zaručená úplne transparentnou PVB fóliou, ktorá sa vkladá medzi dve tabule skla. Vďaka použitej technológii lepenia zostává sklo pokope i v prípade nečakaného rozbitia.

Celosklenené dvere, Matelux Clearvision © AGC Glass Europe

Celosklenené dvere, Matelux Clearvision © AGC Glass Europe

Pri oddeľovaní miestností je bežným štandardom použitie sadrokartónovej či murovanej steny. Teraz je však veľmi žiadaným a obľúbeným variantom oddeľovanie miestností pomocou sklenených priečok z čírych skiel Planibel, matovaných skiel Matelux, dekoratívnych skiel Imagin alebo skiel s protislnečnou ochranou Stopsol. Takáto celosklenená stena je dizajnovým riešením, vďaka ktorému sa otvorí a presvetlí každý interiér. Pri výrobe sa kladie dôraz na jednotlivé detaily tak, aby línie i plochy na seba nadväzovali.

Sklenené zábradlia z vrstveného bezpečnostného skla Stratobel sú štýlovým a bezpečným prvkom do moderných interiérov. Zaisťujú bezpečnosť pri pohybe po schodoch a chránia proti pádu. Navyše prepúšťajú viac svetla než klasické zábradlie, majú vyššiu odolnosť proti poškodeniu a ľahko sa udržiavajú.

Rekonštrukcia kuchyne, obklad steny za kuchynskou linkou, sklenená vitrína, Lacobel Blue Pastel, Glassiled © AGC Glass Europe

Rekonštrukcia kuchyne, obklad steny za kuchynskou linkou, sklenená vitrína, Lacobel Blue Pastel, Glassiled © AGC Glass Europe 

Posledným zo spomenutých prvkov môže byť zaujímavý interiérový nábytok vyrobený tiež zo skla. Na to sú určené prevažne sklá s dekoratívnym vzorom (Imagin, Oltreluce) alebo sklo so saténovou povrchovou úpravou Matelux.

V prípade, že vás tieto sklá zaujali, využite naše služby od výberu skiel a zamerania až po inštaláciu. Kontaktujte náš inštalačný tím AGC. Kolegovia vám radi pomôžu s výberom vhodného skla.

 

AGC Processing Teplice a. s. , člen AGC Group, prevádzka Praha
Jiří Grepl
+420 606 634 864
jiri.grepl@eu.agc.com
www.yourglass.com