originalne predelenie interieru
Galéria(6)

Originálne predelenie interiéru

Partneri sekcie:

 Hľadáte funkčné riešenie, ktoré vám opticky zväčší priestor interiéru, ale zároveň poskytne dostatok súkromia? Originálnym riešením sú celosklenené priečky. Verte, že nešliapnete vedľa – ich variabilita a možnosti vás zaručene prekvapia.

originalne predelenie interieru 7068 big image
kovani klika s rozetou big image
typ steny kappa big image
typ steny epsilon big image
rohova spojka skla big image
Celosklenené steny sú systémy sklenených panelov, ktoré sú vsadené do kvalitného nerezového kovania. Tvoria ich buď samostatné fixné sklenené dielce, dvere v posuvnom či otočnom vyhotovené, alebo tiež veľmi často kombinácia týchto prvkov. Celosklenené priečky interiéru, na rozdiel od klasických murovaných priečok, prepustia dostatok svetla a umožnia jeho šírenie v celom priestore.

 
„Výhodou našich celosklenených priečok je stavebnicový princíp systému. Ten umožňuje vysokú variabilitu poskladania skiel, ponúka výber niekoľkých typov otvárania dvier, ale aj možnosť voľby dizajnu skla,“ uvádza pán Petr Paksi, výkonný riaditeľ spoločnosti J. A. P. Slovakia, ktorá sa zaoberá distribúciou sklenených produktov.

Na výber je desať typových riešení uľahčujúcich výber tej najvhodnejšej sklenenej priečky pre každého.
 
Hlavnými materiálmi použitými na výrobu celosklenených stien sú sklo a nerez. „Na výrobu používame kalené sklo v hrúbke 8, 10 alebo 12 mm, a to podľa veľkosti plochy skla. Okrem klasického číreho skla float si môžete zaobstarať aj priesvitné satináto, farebné planibel alebo dizajnové Grafosklo. Záleží len na vás a charaktere priestorov – prípadne dôraze na intimitu, ktorú chcete pri určitej miestnosti zachovať,“ pokračuje pán Paksi. 
 
Dielik po dieliku… 
Ak si chcete celosklenenú stenu J. A. P. Slovakia inštalovať do interiéru domu, bytu či kancelárie, je potrebné držať sa určitého postupu. „Prvým krokom je vždy výber základnej schémy steny – teda, či pôjde len o fixnú priečku, alebo variant celosklenenej steny s dvermi v otočnom, posuvnom alebo horizontálne otočnom vyhotovení. Súčasťou takéhoto systému môžu byť aj bočné či horné svetlíky. Pre jednoduchší výber ponúkame klientom na výber desať typových riešení, ako daný priestor vyplniť tak, aby čo najviac zodpovedal ich predstavám a potrebám,“ hovorí pán Paksi.
 
S prípravou návrhu prebieha súčasne aj dôkladná stavebná príprava priestorov, ktoré sa budú vysádzať. Je dôležité nezabudnúť na tieto body:
  • Na mieste celosklenenej steny nesmie viesť podlahové kúrenie – ukotvenie steny k podlahe by mohlo poškodiť špirály vykurovacieho systému.
  • Strop zo sadrokartónu musí byť spevnený, ideálne oceľovou konštrukciou či traverzou. 
  • Stropy, ktoré sú murované alebo tvorené panelmi, sa nemusia spevňovať – kotvenie je v tomto prípade bezproblémové. Celosklenených stien sa tak nemusíte báť ani v panelákových bytoch.
  • V prípade voľby celosklenených dvier so samozatváračom je nutné pripraviť si v podlahe otvor s hĺbkou približne 20 cm. Toto treba brať do úvahy už pri vylievaní hrubej podlahy – skvelo poslúži napríklad polystyrénová kocka, ktorú po vytvrdnutí betónu jednoducho vyrežete.
  • Dôležité je aj zaistenie vhodnej prístupovej cesty na miesto inštalácie, a to ako výšky priechodných stavebných otvorov, tak i šírky schodiska v bytovom či panelovom dome. 
V prípade celosklenených priečok je dôležité predovšetkým starostlivé zameranie daného priestoru. To, vrátane montáže celého systému, prenechajte vždy odborníkom!
 
Nezabudnite na kovanie
Vybranému typu, a predovšetkým vzhľadu celosklenenej steny, by malo zodpovedať aj kovanie a všetky ostatné úchytky.

„Ku skleneným systémom sme pripravili kolekciu komponentov v elegantnom a veľmi kvalitnom brúsenom nereze. Podľa typu zvoleného spôsobu otvárania dvier je možné zvoliť typ kľučiek – v ponuke sú dizajnové guľaté i hranaté tvary kľučiek s rozetou, vo vyhotovení so zámkom, ale aj bez, prípadne držadiel alebo v tvare misiek , ktoré sa hodia skôr na posuvný typ dvier,“ uvádza pán Paksi.
 

Tip na zaver
Aby si mohol každý predstaviť navrhnutý model steny napríklad so svetlíkom a dverami, nemusí sa obmedziť len na technický výkres daného riešenia.

Spoločnosť J. A. P. Slovakia ponúka, oproti iným odborným firmám, nadštandardné riešenie, ktorým je vyhotovenie počítačového 3D modelu zostavy. Samozrejmosťou s tým spojenou je aj návrh úchytiek, spojov a kovania,“ hovorí na záver pán Paksi. 
 

Moderný a funkčný vzhľad, kvalitné materiály, možnosť voľby dizajnu skla, ale aj komplexné riešenie na mieru, presne podľa prianí a požiadaviek klientov – a to vrátane úchytiek, kovania a ďalších technických riešení – to sú nesporné prednosti stavebnicového systému celosklenených stien J. A. P. Slovakia.

 

   
kovanie na celosklenené steny – nerezová kľučka s rozetou, foto: zdroj J. A. P. Slovakia rohová spojka na upevnenie sklenených tabúľ, foto: zdroj J. A. P. Slovakia

 
KONTAKT:
J. A. P. Slovakia, s. r. o.
Zadunajská cesta 12
851 01 Bratislava
 
ZDROJ: J. A. P. Slovakia, s. r. o.
–>–>