Partneri sekcie:
  • PRESBETON

Kino s túlením povinným

image 85306 25 v3

Kino, kde sa dá túliť viac ako v akomkoľvek inom kine. Aj preto sa volá Tuli Cinema.

Namiesto bežných sedačiek sa v ňom nachádzajú Tuli vaky so súkromnými kójami, podlaha pripomína mačacie hlavy z chodníkov a farebné objekty na stenách vytvárajú z priestoru kina vizuálny zážitok.

„Kino je určené najmä pre duchom mladého diváka, ktorý ocení inú formu sedenia a celkového interiéru kina,” vysvetľuje hlavnú myšlienku Tuli Cinema, ktoré otvorili v rezorte v x-bionic® sphere v Šamoríne, jeho dizajnér Michal Staško.

„Koncept interiéru vychádza z idey tuli vakov ako ľahkého farebného objektu či už na sedenie, alebo aj na zavesenie na stenu vo forme farebného akustického prvku. A keďže s tulivakmi sa dá robiť vďaka ich variabilite veľká šou, je to ideálny sedací prvok pri riešení moderného kina,” približuje Staško, ktorý so značkou Tuli spolupracuje už dlhšie a v roku 2013 získal ním navrhnutý produkt 3k pre Tuli prestížnu medzinárodnú cenu Red Dot Design Award.

Kapacita kina, je 116 miest. Variabilný priestor nemá slúžiť len ako kinosála, ale mali by sa v nej konať aj koncerty a iné podujatia.

TEXT: ĽUDOVÍT PETRÁNSKY
FOTO: ERIK ĎURIŠ

Komentáre