V Bratislave pribudne multifunkčný komplex Centrál
Galéria(2)

V Bratislave pribudne multifunkčný komplex Centrál

Slovenský developér Immocap Group a česká firma ECE Projektmanagement Praha uzavreli rokovania o budúcej spolupráci pri výstavbe obytného a obchodného komplexu Centrál. Nový objekt bude situovaný na rozhraní bratislavských mestských častí Staré Mesto a Ružinov. Investor plánuje otvorenie komplexu na jeseň 2012.

Podľa projektu ECE bude v nákupnom stredisku 150 predajní s prenajímanou plochou 35 000 štvorcových metrov. Okrem obytnej časti a administratívnej výškovej budovy komplex bude mať podzemné garáže, hotel a centrum voľného času a športu.

Immocap Group poverila ECE vykonávaním poradenskej činnosti v oblasti architektonického riešenia a projektovania nákupného centra, prenajímaním obchodných priestorov a riadením nového nákupného centra, uviedol predseda predstavenstva spoločnosti Immocap Peter Lukeš.

Komplex Centrál architektonicky zapadá do modernej mestskej štvrte. Navyše, dominantným prvkom na rohu ulíc Miletičova a Trnavská cesta je plánovaná výšková budova, v budúcnosti jeden z najvyšších objektov v hlavnom meste SR. Zároveň na streche nového nákupného centra vznikne netradičný park s plochou vyše hektára. Táto zelená plocha s vodnou nádržou a ihriskami bude celoročne prístupná širokej verejnosti, avizoval Lukeš.

Zdroj: TASR
Vizualizácia: Ing. arch. Marek Németh, Ing. arch. Radoslav Vlkovič