Zabezpečte si vhodné okenné výplne, ktoré budú šetriť za vás

zabezpecte si vhodne okenne vyplne ktore budu setrit za vas

Na jeden štvorcový meter dopadá u nás priemerne 1 000 kWh slnečnej energie za rok. Tá sa k nám dostáva nerovnomerne, a to od októbra do apríla je to jedna tretina energie, zatiaľ čo počas zvyšných piatich mesiacoch jej prijímame dvojnásobok. „Izolačné sklá ClimaGuard znižujú v porovnaní s jednoduchými sklami používanými v minulosti tepelné straty až o 80 %. V zimnom období zároveň umožňujú významné energetické zisky zo slnka,“ hovorí Michal Hronský, marketingový manažér spoločnosti Guardian.

Spoločnosť Guardian pri koncipovaní energeticky efektívnych domov umožňuje výber optimálneho druhu zasklenia. „Použitie rôznych typov skiel podľa orientácie na svetové strány môže viesť k zníženiu spotreby energie, a to tak pri chladení (počas letných mesiacov), ako aj pri vykurovaní, pretože zabezpečíme zodpovedajúci tepelný režim a pohodu v každej časti domu,“ dodáva Michal Hronský.

Severná strana je vystavená nízkemu množstvu slnečného tepla. V zime, keď slnko stojí nižšie, na severnú stranu dopadá minimum priameho slnečného žiarenia, a preto miestnosti situované na sever vyžadujú viac vykurovania. Guardian pre severné strany domov vyvinul izolačné sklá ClimaGuard® nrG, ktoré vďaka minimálnym tepelným stratám nielen šetria energiu, ale zabezpečujú aj vynikajúcu kvalitu vnútorného prostredia. Sklo prepúšťa svetlo a má neutrálny vzhľad, takže bezchybne reprodukuje farby. Vďaka výbornej tepelnej izolácii udrží stabilnú teplotu aj v blízkosti okna a obmedzuje taktiež kondenzáciu vody na vnútornej tabuli izolačného skla.

Pre západnú stranu domu nižšie postavené slnko v zime znamená nadmerné svetlo v popoludňajších hodinách a na pohodlný pobyt v miestnosti je potrebné tieniť (závesmi, žalúziami…). Na západnú stranu sa teda hodí sklo, ktoré slnečné teplo počas dňa reguluje, v noci dobre tepelne izoluje a vďaka vysokej priepustnosti svetla znižuje nároky na osvetlenie. Takéto požiadavky spĺňa sklo Guardian SunGuard High Selective SN 70/37.

Na východnú stranu domu v zime slnko nadmerne žiari v ranných hodinách. Rovnako ako pri západnej strane sa teda odporúča použiť sklo Guardian SunGuard High Selective SN 70/37.

KategórieUdalosti