Študenti súťažia s videami a analýzou. V hre sú exotické dovolenky

image 87370 25 v1

Závod na výrobu kotlov Protherm Production v Skalici vyhlásil 2. ročník súťaže pre študentov. Ponúka im jedinečnú možnosť natočiť video, poslať analýzu a vyhrať exotickú dovolenku. Pre víťaza je to pobyt vo vybranej destinácii v sume 1 500 eur.

„Uzávierka súťaže je koncom decembra 2016. Súťaž veľmi úzko súvisí s prijímaním zamestnancov na naše oddelenie nákupu. Do budúcna sa totiž obzeráme po šikovných nákupcoch,“ vysvetlila Zuzana Šimonovičová, manažérka pre ľudské zdroje z Protherm Production.

Súťaž v cudzom jazyku

    Oddelenie nákupu Protherm Production v Skalici zamestnáva nákupcov, ktorých náplňou práce je cestovanie, rokovania s dodávateľmi z Európy i Ázie a pôsobenie v medzinárodnom kolektíve. Bez perfektnej angličtiny sa nezaobídu, Protherm Production je totiž členom medzinárodného koncernu Vaillant Group.

Angličtina slúži na dohovorenie sa s kolegami z iných dcérskych spoločností koncernu, s dodávateľmi, aj s centrálnym manažmentom. Práve do takej práce môže zamieriť aj čerstvý absolvent. Ale iba v prípade, že ovláda cudzí jazyk. A to firma zistí napríklad aj vďaka súťaži. Pre študentov si spoločnosť Protherm Production pripravila dve úlohy, ktorých riešenie majú odovzdať v angličtine.

Víťazi minulého ročníka študentskej súťaže s predstaviteľmi spoločnosti Protherm Production.
Víťazi minulého ročníka študentskej súťaže s predstaviteľmi spoločnosti Protherm Production.

Nezabudnuteľné dovolenky

    Súťaž je určená pre všetkých študentov, bez ohľadu na odbor. Prebieha cez študentskú webovú stránku www.challengest.com a skladá sa z dvoch častí. Úlohou študenta je natočiť video (napr. na mobil), v ktorom po anglicky predstaví spoločnosť Protherm Production a samého seba medzinárodným obchodným partnerom. A to tak, ako keby pracoval na pozícii skupinového nákupcu.

Porota bude hodnotiť vystupovanie aj plynulosť jeho angličtiny. Ďalšou úlohou je vypracovanie analýzy vývoja cien plynu alebo medi na svetových trhoch za posledné tri roky (v slovenskej aj anglickej verzii). Meď je totiž jedným z materiálov, ktorý obsahujú vykurovacie zariadenia vyrábané v Protherm Production.

Zemný plyn je zase využívaný ako palivo na vykurovanie prostredníctvom plynových kotlov. Videá bude hodnotiť porota zložená zo zástupcov vedenia spoločnosti Protherm Production a oddelenia nákupu. Vyhodnotenie spojené s odovzdávaním cien a návštevou závodu bude v januári 2017. Víťazi si odnesú dovolenkový pobyt v hodnote 1 500 eur, 1 000 eur a 500 eur.

Závod Protherm Production v Skalici.
Závod Protherm Production v Skalici.

Predtým súťažili vývojári

    V minulom ročníku súťaže Protherm Production odovzdávali študenti z celého Slovenska inovatívne 3D návrhy spojenia dvoch rúrok. Ich súťažné práce hodnotila porota zložená z odborníkov z vývojového oddelenia. Štyria najšikovnejší študenti vyhrali exotické dovolenky.

Vyhodnotenie súťaže bolo spojené so stretnutím s porotou a odbornými konzultáciami o plusoch a mínusoch víťazných prác. Študenti si pozreli celý závod, vrátane vývojového centra. „Zmysel takýchto súťaží vidím hlavne v rozvíjaní samostatného technického myslenia a získaní predstavy o reálnych konštrukčných problémoch v technickej praxi,“ zhodnotil prínos súťaže víťaz jej prvého ročníka, Marek Raček, študent STU z Bratislavy.

Študentská súťaž súvisí s oddelením nákupu v Protherm Production. Nákupcovia cestujú na rokovania s dodávateľmi po Európe i Ázii.
Študentská súťaž súvisí s oddelením nákupu v Protherm Production. Nákupcovia cestujú na rokovania s dodávateľmi po Európe i Ázii.

KategórieUdalosti