Otvorený grantový program Baumit “Tu sa nám páči tu chceme žiť“ sa stáva dobrou tradíciou

Druhého apríla 2007 spoločnosť Baumit, spol. s r.o. v  spolupráci s Centrom pre filantropiu, n.o. vyhlásila už tretí  ročník grantového programu „Tu sa nám páči, tu chceme žiť“ – grantový program pre aktívnych ľudí.  Už tretí rok môžu aktívni ľudia získať finančnú podporu až 50 000 Sk na zmenu, zlepšenie, rekonštrukciu prostredia - priestoru v ktorom žijú. Teda oživenie zašlej krásy, obnovenie funkčnosti, či spríjemnenie miesta v ktorom trávia svoj čas.

Všetky informácie o programe získate na webových stránkach www.baumit.sk a www.cpf.sk. Potrebné konzultácie vám radi poskytneme v Centre pre Filantropiu na tel čísle 02/54 64 46 82. A nezabudnite – projekt treba poslať do 14. mája 2007.

Grantový program „Tu sa nám páči tu chceme žiť „ zažil svoju premiéru v roku 2005. Z 282 predložených projektov bolo podporených 13. V minulom roku do programu predložilo projekty 124 aktívnych skupín, či mimovládnych organizácií. Podporili sme 11 projektov a tak sme pomohli napríklad: upraviť schátralý, starý parčík na centrálnom námestí v starej časti Detvy, dobudovať turistickú vyhliadkovú vežu, ktorá sa nachádza v obci Brdárka, rozmiestniť v obci Drienčany drevené sochy znázorňujúce postavy z Dobšinského rozprávok, alebo pomôcť Nadácii Dubnické opálové bane začať s rekonštrukciou školy a jej prestavbou na informačné stredisko.

Prichádzame do tretieho roka v ktorom program otvárame, a teda môžeme povedať, že sa stáva pevnou súčasťou našej darcovskej stratégie. Sme radi, že prostredníctvom grantového programu, môžeme pomocť budovať oporné body v našich komunitách. Vidíme, že všetko, čo aj vďaka našej podpore ostáva na verejne prístupných priestranstvách, spĺňa predsatvy tých, ktorí sú ich súčasťou. Pre nich opravené studne, fasády, rozhľadne, návestia, informačné tabule predstavujú aj inú, ako úžitkovú hodnotu. Artefakty verejných priestranstiev majú pre ich tvorcov aj hodnotu umeleckú, estetickú, ale aj hodnotu symbolickú, či hodnotu obsahujúcu ich vieru, tradíciu, alebo len dobrý pocit. Sme radi, že sa ľuďom aj vďaka našej pomoci, začína páčiť tam, kde žijú.

Zdroj: Baumit, spol. s r.o.

Komentáre