heavy ps 2 1

Vavřík a Stehno založili v Česku nový technologický a stavebný holding Thierra

V priebehu niekoľkých rokov sa chcú dostať medzi päť najväčších miestnych stavebných spoločností.

Na českom developerskom poli vyrástla nová stavebná spoločnosť. Technologický a stavebný holding Thierra, v ktorom spojili sily majiteľ Alglasu Václav Stehno a zakladateľ developerskej spoločnosti Domoplan Tomáš Vavřík, chce v budúcnosti patriť medzi špičku českých stavebných firiem.

Medzi ambíciami nechýba ani dosiahnutie obratu 5 miliárd českých korún, ktorý chcú dosiahnuť do piatich rokov. V súčasnosti spoločnosť už stavia komerčné projekty, ako aj bytové domy v Českej a Slovenskej republike.

thierra domplan
Nový technologický a stavebný holding Thierra | Thierra

„Kľúčový prvok, na ktorom je Thierra založená, možno jednoducho opísať ako prvorepublikové ideály. Pre mňa je to predovšetkým slušnosť a autentickosť. Zakladáme si na návrate k remeselnej zručnosti – najmä v oblasti zodpovednosti a dôrazu na kvalitu práce. Chceme sa na trhu odlíšiť tým, že nebudeme len predajcom služieb. Naším cieľom je zamestnať dostatok interných pracovníkov a doplniť ich spoluprácou s kvalitnými a skúsenými remeselníkmi,“ opisuje kľúčové atribúty generálny riaditeľ spoločnosti Václav Stehno.

Stary pivovar2
Stary pivovar | Zdroj: Thierra

V tomto roku sa už novovzniknutý stavebný holding podieľa na zákazkách presahujúcich jednu miliardu korún. Ako hlavný dodávateľ stavia niekoľko bytových domov v Brne – Pekárenský dvor, Starý pivovar, Nová Líšeň. Dcérska spoločnosť Alglasu dokončuje práce aj na Najvyššom kontrolnom úrade, bratislavskom LakesideParku 2 či technologickom parku Dronet.

Václav StehnoVáclav Stehno | Zdroj: Jiří Hloušek

Tomas Vavrik
Tomáš Vavřík | Zdroj: Thierra
Thierra, red