OTS: Konzorcium Fluor získalo projekt diaľnice A8 v Nemecku

Fluor Corporation (NYSE:FLR) oznámila, že spoločnosť Autobahnplus, v ktorej je Fluor 25% akcionárom, získala 30-ročný koncesionársky kontrakt na projekt diaľnice A8 medzi Augsburgom a Mníchovom v Nemecku.

Kontrakt Fluoru na inžinierske práce, verejné obstarávanie a výstavbu v hodnote 85 miliónov USD bude zaknihovaný v druhom štvrťroku 2007. Kapitálové náklady na prvotnú fázu rekonštrukčného projektu predstavujú 340 miliónov USD a bude ich vykonávať spoločný podnik, v ktorom má Fluor 25-% podiel.

Verejno-súkromné partnerstvo zahŕňa rekonštrukciu a rozšírenie diaľnice do decembra 2010 o 37 kilometrov a prevádzkovanie a údržba 52 kilometrov diaľnice počas trvania koncesie. Členovia konzorcia sú Fluor Infrastructure BV, BAM PPP, Trapp Infra (časť Volker Wessels), Egis a Berger Bau. Toto je prvé zo série verejno-súkromných partnerstiev v oblasti diaľničných projektov udelených v Nemecku v rámci „Modelu A“. 

„Získaním tejto zákazky Fluor pokračuje v úspešnej sérii svojho druhu osobitých, rozsiahlych dopravných projektov v rámci verejno-súkromného partnerstva v Európe, akými sú projekt vysokorýchlostnej železnice v Holandsku, prvého verejno-súkromného cestného projektu A59 v Holandsku, projekt britskej diaľničnej agentúry, národnej správy ciest a telekomunikačných služieb a projekt PFI prípojných komunikácií londýnskeho metra,“ uviedol Patrick Flaherty, starší viceprezident divízie Fluor Infrastructure.

Spoločnosť Fluor Corporation (NYSE:FLR) poskytuje služby na globálnej úrovni v oblasti inžinierskych prác, verejného obstarávania, výstavby a manažment v oblasti prevádzkovania, údržby a vykonávania projektov. Sídlo firmy je v Irvingu, štát Texas. Fluor je medzi 500 spoločnosťami podľa hodnotenia FORTUNE. V roku 2006 výnosy dosiahli 14,1 miliardy USD.

Zdroj: TASR

KategórieUdalosti