Medzinárodná súťaž hľadá projekty v Allplane

medzinarodna sutaz hlada projekty v allplane

Spoločnosť Nemetschek Structural Group vyhlásila už ôsmy ročník medzinárodnej inžinierskej súťaže, tentoraz s podtitulom – Inšpirácia v projektovaní. Stavební inžinieri, ktorí pracujú s BIM riešením Allplan, môžu prihlásiť svoje projekty do 31. marca 2013 na webovej stránke www.nemetschek-scia.com/contest. Najlepšie práce budú ocenené finančnou odmenou.

„Inteligentná platforma Allplan vďaka svojmu objektovo orientovanému modelu budovy poskytuje ideálnu základňu na prácu s prístupom BIM. Projekty našich klientov demonštrujú veľký výkon nášho softvéru. Skutočne sa veľmi teším na súťažné práce tohto ročníka,“ hovorí Sven Larsen, generálny riaditeľ spoločnosti Nemetschek Allplan. 
                                                                           
Už po ôsmykrát budú víťazom súťaže International Engineering Contest udelené ceny spoločnosti Nemetschek Structural Group, ktorá je dcérskou spoločnosťou koncernu Nemetschek AG, vyvíja a dodáva softvér na inžinierske a priemyslové stavby.

Súťaž je určená všetkým zákazníkom skupiny Nemetschek Structural Group, teda užívateľom programov od spoločností Nemetschek Allplan, Nemetschek Scia, Nemetschek Engineering (pre-cast), Nemetschek Frilo a Glaser.

Súťažné projekty budú rozdelené do 5 kategórií:

  • Kategória 1: budovy
  • Kategória 2: dopravné stavby a konštrukcie
  • Kategória 3: návrh priemyselných budov a prevádzok
  • Kategória 4: projektovanie a konštrukčné detaily
  • Kategória 5: špeciálne projekty

Súťaž sa zameriava na zmeny v medzinárodnom stavebníctve vyplývajúce z použitia prístupu BIM. Zvláštna pozornosť bude smerovať predovšetkým na projekty, ktoré odrážajú výhody práce v open-BIM.

Medzinárodná odborná porota bude posudzovať projekty hlavne z hľadiska originality, zložitosti, prestíže a inovatívneho využitia softvéru.
Víťazi jednotlivých kategórií, ako aj držiteľ „zvláštnej ceny poroty získajú 1 500 €. Nominované a ocenené projekty sa navyše objavia v medzinárodnej odbornej tlači o stavebníctve a na webových stránkach.

Do súťaže sa možno prihlásiť na adrese: www.nemetschek-scia.com/contest.

–>–>

Komentáre