tepelne cerpadla a inteligentne elektricke siete
Galéria(2)

Tepelné čerpadlá a inteligentné elektrické siete

Spoločnosť Stiebel Eltron priniesla tepelné čerpadlá, ktoré sú už dnes pripravené na plánované inteligentné elektrické siete.

tepelne cerpadla a inteligentne elektricke siete 6640 big image
„Smart Grid éra, čiže éra inteligentných sietí, určite príde,“ tvrdí výkonný riaditeľ Karlheinz Reitze. „A preto je dôležité, aby sa aj spotrebiče v domácnosti stali inteligentnými.“

Tepelné čerpadlo bude v budúcnosti schopné ideálne využívať plánované variabilné tarify účtovania elektriny. Keď ponúkne dodávateľ elektrickej energie prúd za nižšiu cenu alebo bude v dostatočnej miere k dispozícii prúd vyrobený samostatne cez fotovoltickú inštaláciu, môže sa tepelné čerpadlo, ktoré komunikuje s inteligentným elektromerom v dome, spustiť a získať energiu z okolitého prostredia (zo zeme, zo vzduchu alebo podzemnej vody).

Teplo, ktoré sa vyprodukuje extrémne hospodárne a s ohľadom na životné prostredie, sa potom akumuluje v príslušnom zásobníku teplej vody alebo akumulačnom zásobníku.

„Tepelné čerpadlá prispôsobené inteligentným elektrickým sieťam ponúkajú vysoký potenciál úspor,“  presvedčivo dodáva K. Reitze.

Viac informácií na www.stiebel-eltron.sk