Slovenské firmy sa môžu na Ukrajine zapojiť do stavebných projektov

Slovenská agentúra pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO) v spolupráci s obchodno-ekonomickým oddelením Veľvyslanectva SR v Kyjeve organizuje obchodnú misiu slovenských podnikateľov do Ľvova v západnej Ukrajine.

„Pripravovaná misia bude sektorovo orientovaná na oblasť stavebníctva, stavebných materiálov a technológií. Regióny západnej Ukrajiny môžu byť zaujímavé pre slovenské firmy pôsobiace v stavebníctve vzhľadom na stavebný rozmach predovšetkým v meste Ľvov a okolí,“ informovala o misii, ktorá sa bude konať 20. až 22. októbra 2008, hovorkyňa agentúry Jana Murínová.

Doplnila, že v najbližšej budúcnosti sa na Ukrajine plánuje realizácia viacerých stavebných projektov z dôvodu organizácie Majstrovstiev Európy vo futbale v roku 2012 vo Ľvove. „Ide napríklad o rekonštrukciu letiska, výstavbu štadiónu, rekonštrukciu a dostavbu dopravnej infraštruktúry v regióne a súvisiace stavebné akcie,“ priblížila hovorkyňa.

Každej zo zúčastnených slovenských firiem zabezpečí SARIO rokovania s potenciálnymi obchodnými partnermi z ukrajinskej strany.

Zdroj: TASR