Vizualizacia The Mill

Projekt The Mill získal stavebné povolenie. Hotový bude v roku 2023

Lukratívnu zónu bratislavského Central Business District-u na novovznikajúcom mestskom bulváre Mlynské Nivy ozdobí administratívne centrum The Mill od developerskej spoločnosti Immocap.

Stavebné povolenie nadobudlo právoplatnosť a investor začína s výstavbou. Ukončenie je naplánované na prvý štvrťrok 2023. Koncepcia administratívneho projektu The Mill s prenajímateľnou komerčnou plochou 25-tisíc metrov štvorcových vychádza z atraktívnej lokality Mlynských Nív.

Tie sa stávajú novým biznisovým bulvárom. Ideovo je projekt odkazom na starú priemyselnú zónu, kde v blízkosti dnešného staveniska stála a fungovala povrazáreň a parný mlyn. V okolí budovy sa počíta s plochami zelene, výsadbou rastlých stromov a výstavbou nových chodníkov.

„Celý tím Immocapu prijal rozhodnutie stavebného úradu Mestskej časti Bratislava – Ružinov s radosťou, a môžem potvrdiť, že začíname s výstavbou. Jej ukončenie je naplánované na prvý kvartál 2023 a okrem prívlastkov ako zelený a anti-covidový bude pridanou hodnotou tohto administratívneho projektu aj komplexné cyklistické zázemie na prízemí a škôlka pre 100 detí.

Domov zahraničnej spoločnosti

Novovznikajúce námestie pred hlavným vstupom do budovy The Mill zabezpečí komfortné, architektonicky ucelené prostredie pre oddych zamestnancov a skvalitní verejný priestor v tomto území“, povedal Jakub Gossányi, riaditeľ developmentu spoločnosti Immocap.

Ako dodal Jakub Gossányi, pre úspech každého projektu je dôležité počúvať svojich potenciálnych partnerov. The Mill si už v prípravnej fáze vybrala renomovaná zahraničná spoločnosť za svoju budúcu centrálu.

Okrem rozvíjajúcej sa lokality a výbornej dostupnosti k tomu prispela aj efektivita a flexibilita pri riešení kancelárskych priestorov. Architektonický návrh budovy vzišiel z medzinárodnej súťaže, ktorej víťazom sa stal ateliér D K L N. Na projekte spolupracuje so spoločnosťou Obermeyer Helika.

Na pôdoryse písmena T budú spojené dve hmoty, nižšia časť vyrastie do výšky 12 nadzemných podlaží, vyššia ponúkne 17 nadzemných podlaží. Plocha podzemného parkoviska na štyroch podlažiach bude disponovať 405 parkovacích miest pre zamestnancov a návštevníkov.

Dobré renomé z viacerých projektov

Medzi prvé developerské aktivity spoločnosti patrila výstavba troch biznis centier v administratívnej zóne na Prievozskej a Plynárenskej ulici v Bratislave – Bratislava Business Center BBC III, IV a V. Kľúčové projekty sú však spojené aj s revitalizáciou okolia Trnavského mýta ako obnova zanedbaného podchodu, či projekt Central s nákupným centrom, kancelárskymi priestormi a hotelom.

Novy Istropolis
Nový Istropolis | Zdroj: Immocap

Vlajkovou loďou Immocapu je plánovaný projekt vitálnej štvrte Nový Istropolis s víziou moderného kultúrno-kongresového centra, ktorý má vďaka dopravnej dostupnosti a strategickej lokalite šancu stať sa dôležitým centrom mesta.

Immocap