Pri Čunove vyrastie Danubia Park
Na pravom brehu Dunaja, v bratislavskej mestskej časti Čunovo, vyrastie nové medzinárodné stredisko športu a cestovného ruchu Danubia Park. Jedinečný areál bude poskytovať športovcom, turistom či návštevníkom miesto pre oddych a trávenie voľného času s rešpektom k životnému prostrediu. S výstavbou by sa malo začať v roku 2014, ukončená by mala byť v 2017. Celková investícia projektu dosiahne 45 mil. EUR.
Poznáte výhody Klubu ASB? Stačí bezplatná registrácia a získate sektorové analýzy slovenského stavebníctva s rebríčkami firiem ⟶ |
Pre návštevníkov areálu budú vybudované nové cyklotrasy, detské ihriská a tiež rôzne športové ihriská na tenis, volejbal, bedminton či futbal. V areáli budú môcť návštevníci nájsť aj stromovú lanovú dráhu, detskú korčuliarsku dráhu či lezeckú stenu. Zázemie pre aktívnych športovcov – vodákov bude vytvorené v potápačskom, veslárskom a kajakárskom klube. Projekt obsahuje aj jazdecký areál, skate park a crossfit dráhu.
„Súčasťou projektu je aj plnohodnotný prístav pre malé rekreačné plavidlá, ktorý v súčasnosti v Bratislave neexistuje,“ uviedol Július Kováčik a dodal, že pri brehu rieky vznikne aj plážové jazero.
Svoje miesto tu nájdu aj apartmánové domy a autokemping. Zastavaným plochám patrí v projekte len 6 percent, športovým plochám 27 percent a zeleň sa zachová na päťdesiatich ôs-mich percentách plochy (58 %).
Pôvodný ekosystém lužných lesov budú môcť návštevníci spoznať v prírodnej rezervácii Dunajský prírodovedný park. „Neustále sa snažíme spolupracovať a komunikovať s miestnymi ochranármi, aby sme citlivo zohľadnili všetky požiadavky na súlad s okolitou prírodou. Všetky športoviská a zariadenia budú teda riešené s ohľadom na trvalé udržanie biodiverzity a jedinečnosť územia,“ povedal Július Kováčik.
Autorom architektonického návrhu centra a urbanisticko-architektonického konceptu je rakúska architektonická spoločnosť Baumschlager & Eberle, ktorá sa podieľala na tvorbe viacerých medzinárodne ocenených obytných súborov a administratívnych budov s nezameniteľným moderným dizajnom. Medzinárodné uznanie získala spoločnosť najmä za projekt rozšírenia viedenského letiska, či za obytný súbor v Pekingu. „S miestnymi slovenskými architektmi sa mi spolupracuje veľmi dobre a verím, že tento projekt ocenia nielen domáci športovci a turisti, ale nadchne aj návštevníkov z iných krajín,“ povedal hlavný architekt projektu Dietmar Eberle, ktorý je profesorom architektúry na Inštitúte technológií vo švajčiarskom Zürichu.
Zdroj: Danubia Invest, a.s.