Západný obchvat mesta Prešov

NDS má nového šéfa. Vo vedení je Vladimír Jacko

Jacko nahradil doterajšieho predsedu predstavenstva Juraja Tlapu.

Najväčší štátny investor má nového šéfa. Vedenie spoločnosti je už v súčasnosti v rukách Vladimíra Jacka, ktorý bol predtým generálnym riaditeľom firmy. Ten vystriedal v najvyššom kresle Juraja Tlapu, ktorý dostal riadenie NDS na starosti krátko po príchode súčasnej vlády.

Národná diaľničná spoločnosť spadá pod rezort dopravy a ten riadi nominant strany Sme rodina Andrej Doležal. Nový minister hneď po svojom nástupe do svojej funkcie odvolal predošlé vedenie spoločnosti. Na uvoľnené miesta potom dočasne vymenoval nových ľudí, ktorí na svojich pozíciách zostali aj po neskoršom výberovom konaní.

Kompetencie už exšéfa Juraja Tlapu chcel neskôr minister rozdeliť. Preto mu nechal miesto predsedu predstavenstva a na pozíciu generálneho riaditeľa vybrali Vladimíra Jacka, niekdajšieho viceprezidenta košického U.S. Steelu. Keď pred dvoma týždňami Tlapa odišiel zo svojej funkcie, jeho miesto zaujal Jacko. Minister na sociálnej sieti informoval, že vyhovel jeho žiadosti o uvoľnenie.

„Ku koncu mesiaca rovnako skončí ako člen predstavenstva aj Miloš Vicena (je aj investičný riaditeľ), ktorý do spoločnosti prišiel spolu s Jurajom Tlapom. Obaja nastúpili v najťažšom období, čakalo ich množstvo rozhodnutí s cieľom ozdraviť spoločnosť a vysporiadať sa s kostlivcami v skrini,“ uviedol Doležal s tým, že odviedli dobrú prácu. Vďaka nim sa podľa ministra dotiahlo verejné obstarávanie na dokončenie diaľnice D1 s tunelom Višňové.

Minister zároveň oznámil, že na pozíciu Vicenu v predstavenstve NDS bude vyhlásené výberové konanie. „Dovtedy bude funkciu dočasne (maximálne na šesť mesiacov) zastávať nový člen predstavenstva, ktorého meno zverejníme v blízkej budúcnosti,“ dodal Doležal.

Pred Jurajom Tlapom v najbližšom období stoja dve podstatné úlohy a to nastolenie poriadku v projektovaní a výstavbe diaľnic a a zabezpečenie nového výhodnejšieho mýtneho systému.

SITA, Denník N