Na Slovensku budeme prvýkrát v histórii vyrábať okenné a dverové kovania

Slávnostným výkopom, ktorý sa včera uskutočnil  v priemyselnom parku Nitra Sever, odštartovala výstavba výrobného závodu GU Slovensko s.r.o. v Nitre.

Pod touto skratkou sa skrýva slovenská dcérska spoločnosť svetoznámej značky Gretsch Unitas, Baubeschläge, Ditzingen, ktorej súčasťou sú aj nemenej známe firmy ako BKS, FERCO a ATS, ktorá vyrába stavebné kovania a uzamykacie systémy, ktoré predstavujú najkomplexnejšiu európsku ponuku okennej a dverovej techniky, vrátane automatických dverových systémov na špičkovej technickej úrovni.

„Pre Slovensko znamená vybudovanie nového závodu GU SLOVENSKO historicky prvú výrobu takýchto kovaní, Slovensko takto zaznamená výrazný technický pokrok v danom odbore,“ uviedol výrobný riaditeľ GU Slovensko Anton Škubla. Spoločne s ním sa slávnostného výkopu zúčastnili aj konateľ spoločnosti Radoslav Kmec, obchodný riaditeľ Ivan Kralovanský, produktový manažér Norbert Müller a Richard Reya, zodpovedný za plánovanie výroby v novej firme.

Na ploche piatich hektárov vybuduje GU Slovensko do konca roku 2009 postupne výrobné a logistické kapacity pre celkovo tristo zamestnancov. V prvej etape vyrastie v nitrianskom priemyselnom parku výrobná hala so sociálnym zázemím a logistické priestory. V ďalšej etape plánuje firma rozšíriť výrobno-logistické priestory a vybudovať reprezentatívnu administratívnu budovu s výstavnou sieňou svojich výrobkov.

Výrobnú náplň nového závodu budú tvoriť celoobvodové kovania, cylindrické vložky, zámky a automatické posuvné systémy. „Ide o ľahkú strojársku výrobu, ktorá nezaťažuje životné prostredie, pričom kvalite je venovaná mimoriadna pozornosť. Konkrétny sortiment výroby nového závodu v súčasnosti upresňujeme s materskou firmou,“ skonštatoval A. Škubla.

Zdroj: GU Slovensko s.r.o.