Doka Bauma

Invenčná prezentácia Doka kampus na veľtrhu Bauma 2019 v Mníchove

Viac vystavovateľov, viac návštevníkov a viac možností – tak možno zhrnúť veľtrh Bauma 2019, ktorý sa uskutočnil v dňoch 8. – 14. apríla na výstavisku v Mníchove. Najväčší svetový veľtrh stavebných strojov, strojov na výrobu stavebných hmôt a banských strojov opäť prekonal rekordy spred troch rokov, čo je podľa slov Klausa Dittricha, predsedu predstavenstva spoločnosti Messe München, odrazom stavebnej konjunktúry.

Výstavisko sa rozšírilo na 614 000 m2, na ktorých sa prezentovalo viac ako 3 700 vystavovateľov zo 63 krajín – takmer o 100 viac ako v roku 2016. S rozšírením segmentu sa rozšírili aj možnosti. Prvýkrát mali návštevníci v pavilóne B0 príležitosť zažiť túto oblasť aj virtuálne – vďaka virtuálnej a rozšírenej realite. Umožnila to kombinácia obrazu, zvuku a zmyslovej spätnej väzby. A rekord padol aj v počte návštevníkov – bola prekročená magická hranica 600 000 ľudí.

Spoločnosť Doka má na veľtrhu Bauma vlastnú výstavnú plochu už od roku 1963. Na nedávno skončenom ročníku prezentovala invenčný stánok Doka kampus na ploche 4 700 m2, ktorý sa hneď v prvý deň veľtrhu stretol na Doka Media Night s veľkým záujmom médií. „Každé tri roky máme možnosť pezentovať naše produkty a služby na veľtrhu Bauma,“ povedal okrem iného Harald Ziebula, CEO spoločnosti Doka. „Jednou z našich dôležitých tém v tomto roku bolo zvýšenie produktivity na stavenisku v súvislosti s debnením. V tejto oblasti sme prišli s optimálnym riešením – digitálnymi službami, ktoré sme rozčlenili na niekoľko oblastí: inteligentná stavba, inteligentný sprievodca, inteligentné plánovanie a obchodné aplikácie.“

Inovatívne produkty a služby bolo možné vidieť vo vnútorných priestoroch spoločnosti Doka v hale s názvom Svet debnenia. Vo vonkajších priestoroch Doka kampusu prebiehali zaujímavé ukážky montáže debniacich systémov a ukážky nasadenia inovatívneho mobilného zariadenia na zabezpečenie osoby proti pádu. Zaujímavosťou bola aj veža Engineering Tower, v ktorej mohli návštevníci pomocou okuliarov pre virtuálnu realitu „zažiť“ rôzne riešenia výškových stavieb, mostov, tunelov a elektrární na vlastnej koži.

(pet)