ilustracna STOP SHOP Nove Zamky

Immofinanz rozširuje svoje retailové portfólio. Bude mať takmer 200 nehnuteľností v desiatich krajinách

Spoločnosť, pod ktorú na Slovensku spadá nákupné centrum VIVO! Bratislava, kancelárske budovy myhive či sieť maloobchodov STOP SHOP, opäť značne rozširuje svoje portfólio.

V rámci svojej rastovej stratégie spoločnosť od svojho väčšinového akcionára CPI Property Group (CPIPG) nadobúda celkovo 53 retailových nehnuteľností na Slovensku (15), v Česku (30), v Poľsku (6) a v Maďarsku (2).

Rozloha prenajímateľnej plochy získaného portfólia predstavuje zhruba 217 000 m2 s obsadenosťou 99 % a kúpnou cenou 324,2 milióna eur. Kúpna zmluva týkajúca sa 36 nehnuteľností v Česku a v Poľsku bola uzavretá tento týždeň. Podpis zmluvy na zvyšných 17 nehnuteľností na Slovensku a v Maďarsku sa očakáva do konca tohto roka.

„Táto transakcia predstavuje dôležitý strategický krok k posilneniu nášho stabilného retailového portfólia s vysokou návratnosťou. Akvizícia nielen že akceleruje rozšírenie našej vedúcej pozície na trhu retailových parkov v Európe a posilní našu značku STOP SHOP, ale aj trvalo upevní zárobkovú silu spoločnosti so stabilnými príjmami z prenájmu vo výške zhruba 25 miliónov eur ročne,“ vysvetľuje Radka Doehring, členka predstavenstva spoločnosti.

Retailové portfólio spoločnosti sa teraz rozrastie na celkovo 166 nehnuteľností v desiatich krajinách s rozlohou viac ako 1,3 milióna metrov štvorcových prenajímateľnej plochy.

Immofinanz