Gymnazisti v Dunajskej Strede budú mať novú telocvičňu. Trnavský kraj do nej investoval takmer 870-tisíc eur

Gymnazisti v Dunajskej Strede budú mať novú telocvičňu

Pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede začali stavať novú telocvičňu. Dokončená má byť do konca roka.

Trnavský samosprávny kraj začal stavať novú telocvičňu pri Gymnázu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede. Investícia v hodnote 867-tisíc eur má byť dokončená do konca tohto roka.

Gymnázium v súčasnosti vlastnú telocvičňu nemá, prenajíma si ju v neďalekej základnej škole, o tú sa však delí ešte s ďalšou strednou školou. O zákazku sa vo verejnom obstarávaní uchádzalo deväť stavebných spoločností, získala ju s najnižšou ponúknutou cenou firma OSP Danubius DS zo Šamorína.

„Moderné športovisko prepojíme s už existujúcim objektom v areáli školy. Verím, že nová hracia plocha, šatne, sociálne zariadenia, ale aj miestnosť pre gymnastiku vytvoria dobré podmienky na športovanie pre študentov, ale aj pre širšiu komunitu v Dunajskej strede,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič pri dnešnom začiatku stavebných prác.

Podobne ako v prípade výstavby telocvične pri Strednej odbornej škole elektrotechnickej v Gbeloch (okres Skalica), aj na telocvičňu v Dunajskej Strede chce krajská samospráva ako zriaďovateľ stredných škôl získať dotáciu z Fondu na podporu športu. Na novú telocvičnu bude podľa Viskupiča žiadať spolufinancovanie vo výške 520-tisíc eur.

Trnavský samosprávny kraj v minulom roku začala s realizáciou rozsiahleho plánu na rozvoj športovej infraštruktúry, ktorá sa nachádza pri stredných školách vo všetkých siedmich okresoch. Na výstavbu a modernizáciu 13 telocviční a vonkajších športovísk kraj vyčlenil viac ako 7 miliónov eur.

SITA