image 68280 25 v1

Geberit sa chystá na miliardový obchod

Geberit, švajčiarska spoločnosť a európsky líder v sanitárnej technike, včera verejne publikoval svoju ponuku na prevzatie švédskej spoločnosti Sanitec. Ponuka vo výške 97 švédskych korún za akciu sa pri predaji celých 100 % akcií vyšplhá na 1,29 mld švajčiarskych frankov. Je platná do 22. decembra 2014 a transakcia musí byť ešte schválená relevantnými úradmi a akcionármi spoločnosti Sanitec.

Ako uviedol CEO Geberitu Albert M. Baehny, transakcia umožní Geberitu zviditeľniť sa vo sfére kúpeľňových štúdií a osloviť aj koncových zákazníkov. Zároveň dodal: „Obe spoločnosti sú známe kvalitou svojich výrobkov, servisom a inováciami, takže kombinácia takýchto dvoch silných značiek bude výhrou pre obidve strany.“

Vďaka zjednoteniu dizajnových produktov „pred stenou“ s technickým know-how inštalácií „za stenou“ sa stane lídrom v oblasti sanitárnej keramiky. Pre Geberit pracuje v 41 krajinách sveta 6 300 zamestnancov. Fúziou so Sanitecom získa 18 výrobných centier a ďalších 24 predajných miest v Európe, pričom v mnohých krajinách sa stane jednotkou na trhu.

Zdroj: Geberit