image 67748 25 v1

Doska na zdravé bývanie

V interiéri trávime až 90 % času, ale práve v ňom je človek najviac ohrozený škodlivinami, ktoré majú negatívny dosah na jeho zdravie. Najväčšmi ho ohrozuje formaldehyd, ktorý sa v interiéri vyskytuje najčastejšie. Najnovšou zbraňou v boji proti nemu je zdravá sadrokartónová doska s technológiou Activ’Air® pochádzajúca zo spoločnosti Rigips.

Účinnosť až 50 rokov

Sadrokartónová doska s technológiou Activ’Air® formaldehyd pohltí, rozloží a zabráni jeho spätnému vylučovaniu. Tento proces čistenia ovzdušia funguje až 50 rokov. Zdravá doska Activ’Air® zredukuje obsah formaldehydu v interiéri až do 70 %. Vďaka použitiu bieleho papiera je ľahko rozpoznateľná medzi ostatnými sadrokartónovými doskami a svoju jedinečnú schopnosť nestráca ani po bežnej povrchovej úprave (nátery, tapety, stierky).

Activ’Air® pôsobí v 3 krokoch:

1. Pohltí voľne prchavé látky, napríklad formaldehyd.
2. Rozloží ich na neškodné látky.
3. Zabráni spätnému vylučovaniu týchto látok do prostredia.

Zdravá doska Activ’Air®

Postavte si zdravé steny

„Sadrokartónové dosky s technológiou Activ’Air® sú vhodné predovšetkým do detských izieb, spální, kancelárií, zdravotníckych zariadení a škôlok, jednoducho všade tam, kde sa kladú vyššie nároky na kvalitu ovzdušia,“ vysvetľuje odborník na sadrokartón Ing. Róbert Vinca zo spoločnosti Rigips. Na rozdiel od bežných stavebných materiálov, zdravé dosky Activ’Air® aktívne zlepšujú obytný či pracovný priestor. Nevyžadujú si žiadne špeciálne náradie ani skúsenosti, možno ich použiť na všetky typy konštrukcií, kde sa používajú aj bežné sadrokartónové dosky. Najvhodnejšie konštrukcie sú priečky, podhľady a predsadené steny.

www.rigips.sk
www.zdravadoska.sk

Zdroj: Rigips