Námestie Zvolen.

Banskobystrický samosprávny kraj stále označuje niektoré budovy vo Zvolene ako prebytočný majetok

TASR to potvrdila hovorkyňa kraja Lenka Štepáneková, ktorá pripomenula, že BBSK vo Zvolene vlastní v dvoch objektoch viaceré budovy, ktoré v súčasnosti nie sú využívané.

V prvom prípade ide o budovy bývalého gymnázia, ktoré sú v správe drevárskej odbornej školy na Lučeneckej ceste. Ďalšími sú podľa nej budovy dvoch dielní železničného učilišťa na Môťovskej ceste v správe strednej odbornej školy technickej.

Dodala, že v oboch prípadoch vyhlásili obchodnú verejnú súťaž viackrát, naposledy v tomto roku. „Napriek viacerým žiadostiam sa do verejnej súťaže neprihlásil žiadny záujemca,“ spresnila. Ako doplnila, na základe posledných znaleckých posudkov bola určená aj cena nehnuteľností. Budova bývalého gymnázia bola ohodnotená na takmer 360.000 eur, pričom ročný nájom predstavuje viac ako 37.000 eur.

Hovorkyňa ďalej uviedla, že znalec vo svojom posudku ohodnotil budovy dvoch dielní sumou vo výške viac ako 1,3 milióna eur. „Ročný nájom tak predstavuje viac ako 121.000 eur,“ zdôraznila s tým, že nakladanie s prebytočným majetkom BBSK rieši samostatne podľa aktuálneho dopytu konkrétnej nehnuteľnosti. „Kraj zverejňuje informácie o prebytočnom majetku a v rámci schválenej koncepcie,“ dodala.