VGP Park Zvolen

VGP stavia skladovú halu vo Zvolene. Koľko ďalších objektov tam ešte pribudne?

Nový areál VGP Park Zvolen vznikne v blízkosti závodu na výrobu brzdových strmeňov Continental a existujúcej maloobchodnej a logistickej zóny. Informovala o tom v utorok 6.decembra VGP.

Spoločnosť VGP je vlastník, manažér a developer semi-industriálnych a logistických nehnuteľností. Po uzatvorení dohody s českou prepravnou spoločnosťou Packeta Slovakia o budúcom prenájme skladových priestorov začína s výstavbou prvej haly v novom areáli.

Ten bude mať tri haly a vznikne na severozápadnej hranici mesta, necelý 1 km od rýchlostnej cesty R1 Bratislava – Zvolen s priamym napojením na cestu Zvolen – Banská Bystrica. Prvá hala bude mať prenajímateľnú plochu 8 100 m2. Packeta Slovakia z toho  využije 2 500 m2 a o 5 600 m2 aktuálne VGP rokuje s ďalšími potenciálnymi nájomcami. Dokončenie úvodnej haly je plánované v 3. štvrťroku 2023.

VGP Park Zvolen je navrhnutý s udržateľnými a energeticky efektívnymi budovami. Cieľom developera je získať medzinárodne uznávaný certifikát BREEAM vo vysokom stupni Excellent. Nová hala bude mať rozsiahlu zelenú strechu a zelenú fasádu.

Vegetácia na streche bude zahŕňať trávu, byliny, mach a bude mať významný pozitívny vplyv na biodiverzitu a uhlíkovú stopu v tejto oblasti. Navyše ochladzuje interiér a tiež okolie budovy, znižuje hluk a pohlcuje prachové častice vo vzduchu, čím zaisťuje príjemné pracovné podmienky a znižuje náklady za energie.

V rámci vodozádržných opatrení vznikne systém zachytávania dažďovej vody na zalievanie zelenej fasády a niekoľkých záhrad v parku. Developer nainštaluje aj fotovoltaické panely. Prispejú  k znižovaniu nákladov na  energie, ktoré budú okrem iného slúžiť aj na ohrev teplej vody pre kancelárske priestory.

VGP Park Zvolen

Investor: VGP
Plocha: 102 000 m2
Prenajímateľná a aktuálne aj voľná plocha: 52 000 m2 / 5 600 m2
Počet hál: 3
Kvalita haly: Certifikát BREEAM Excellent
Realizácia: 12/2022 – 3.štvrťrok 2023