image 71381 25 v2
Galéria(7)

AXOR H2O STORY: Študentské skúsenosti na nezaplatenie

Medzinárodná študentská súťaž Axor H2O story otvára mladým talentom dvere k profesionálom. Autor víťazného návrhu na tému Bathroom for Space station – kúpeľňa pre dlhodobý pobyt na vesmírnej stanici získa šancu prezentovať svoju prácu počas medzinárodnej prehliadky dizajnu Designblok 2015 v Prahe. Zaujímalo nás, ako zmenila výhra v súťaži profesionálne smerovanie Barbory Procházkovej, minuloročnej víťazky súťaže.

HANSGROHE 3
HANSGROHE 4
HANSGROHE 5
HANSGROHE 1
HANSGROHE 2
Barbora Prochadzkova SEENEED

Prečo ste sa prihlásili do súťaže?
Zadanie súťaže bolo zároveň aj školským zadaním. Využila som šancu a projekt, na ktorom som pracovala 2 mesiace som prihlásila do súťaže.

Čo vám víťazstvo, okrem radosti, prinieslo?
Najdôležitejším prínosom k mojej profesionálnej kariére bola prezentácia súťažného návrhu na Designbloku v Prahe. Mala som možnosť spoznať toto podujatie z inej stránky ako bežný návštevník. Okrem toho som sa zúčastnila prezentácie novej batérie Starck V v priestoroch observatória Žižkovskej veže, kde sa zároveň odohrávalo aj slávnostné vyhlásenie cien. Taktiež som vyhrala týždennú návštevu centre vývoja a výroby nových výrobkov značky Axor.

Ako prebiehala vaša príprava na podujatie Designblok?
S prípravami na Designblok som sa začala už cez prázdniny, hneď po tom, ako mi oznámili, že som vyhrala. So všetkým mi veľmi pomohli odborníci spoločnosti Hansgrohe, ktorým by som touto cestou chcela poďakovať. Na začiatku septembra som odišla do Maďarska na študijný pobyt. Vrátila som sa až na Designblok. Svoju expozíciu som po prvýkrát videla až deň pred začiatkom výstavy.

S akými reakciami odbornej i laickej verejnosti ste sa stretávali?
Počas Designbloku som sa snažila byť neustále pri svojom projekte. Bolo pekné vidieť usmievajúcich sa návštevníkov, ktorým sa moja práca páčila. Samozrejme, stretla som sa aj s výhradami. V takom prípade som sa snažila vysvetliť prečo som danú vec navrhla práve tak a aké to má výhody.

Čo vám súťaž Axor H2O story priniesla?
Skvelé zážitky, skúsenosti, nové kontakty, pekný záznam do môjho portfólia a tiež publicitu.

Prečo by mali mladí architekti a dizajnéri prihlásiť svoj projekt do tejto súťaže?
Vo väčšine študentských súťaží vyhráte peniaze a tým sa to končí. V tejto súťaži síce peniaze nedostanete, ale to nie je nič oproti tomu, čo som zažila na Designbloku. Spoločnosť Hansgrohe mi umožnila prezentáciu, ktorú by som si inak nemohla dovoliť. Získala som niečo, čo je doslova na nezaplatenie.

Inštalácia víťazného súťažného návrhu SEENEED na Designbloku 2014.

Inštalácia víťazného súťažného návrhu SEENEED na Designbloku 2014.

Téma 4. ročníka súťaže Axor H2O story 2015 je Bathroom for Space station – kúpeľňa pre dlhodobý pobyt na vesmírnej stanici. Registrácia do súťaže Axor H2O story 2015 je otvorená do 31. mája 2015, kedy aj posledný termín pre odovzdanie súťažného návrhu. Študenti vysokých škôl sa môžu prihlasovať na stránke www.h2ostory.sk.