image 91849 25 v1
Galéria(5)

Pohľad do nielen zákulisia ASB GALA 2017

Určite ste sa s nami stretli. Nosíme nenápadné, väčšinou tmavé oblečenie, máme rýchly krok, telefón pri uchu a v ruke scenár. V dave nás  ťažko zahliadnete, avšak event by sa bez nás nezaobišiel. Sme event manažéri. Zoznámte sa s našou agentúrou SlovakPromo Management, ktorá tento rok stála za organizáciou podujatia ASB GALA.

MG 9586
247 MM 170525 ASB GALA 2017  N4A2551 hires
PB 16 12 09 Pixel 0018
undefined

SlovakPromo je fullservisová eventová agentúra, ktorá podobné eventy zabezpečuje už vyše 20 rokov. V jej portfóliu nájdete klasické promoakcie, prezentácie, teambuildingy, športové dni či výročné gala večery a plesy. Za jej vznikom vtedy stál mladý človek, ktorý chcel preraziť na slovenskom trhu. Ondrej Majer. Inšpiráciu čerpal zo svojho pôsobenia v zahraničí, kde zažil na vlastnej koži zákulisie veľkých produkcií. Ako človek, ktorý rád prijíma výzvy, ani na sekundu nezaváhal a vrhol sa do doposiaľ nepreskúmaných vôd agentúrneho života. Prvotne bol ťažiskom biznisu modeling a hostesing. Súbežne s rozširovaním služieb firmy sa agentúra rozhodla zamerať naplno na event marketing, rozšírila svoje služby o technické zabezpečenie. To nám umožňuje nielen zrealizovať event perfektne po technickej stránke, ale aj vyvolať v u hostí želané emócie, hrať sa s projekciou, svetlami, hudbou a obrazmi.

Napriek tomu, že dnes už celý tím agentúry pláva v týchto vodách s ľahkosťou, ku každému eventu pristupujeme zodpovedne s cieľom splniť požiadavky klientov na 110%.

Výnimkou nebolo ani slávnostné odovzdávanie cien ASB GALA 2017. Koľko sa za týmto večerom skrýva úsilia a ako prebiehali prípravy na event?

Prvotná koncepcia eventu sa rodí niekoľko týždňov až mesiacov pred jeho uskutočnením. Aj keď hlavná myšlienka projektu ASB GALA vznikla jedenásť rokov dozadu, každý rok si toto podujatie vyžaduje nové nápady, ktoré by ho ozvláštnili. Práca sa teda začína v agentúre spoločnými kreatívnymi poradami. Potrebujeme pripraviť niekoľko smerov a kreatívnych riešení, aby sme mali šancu klienta zaujať. Je preto dôležité vedieť sa vžiť do kože návštevníkov, poznať ich vkus a očakávania.

Jana Kirschner bola pre klienta jednoznačným favoritom a nám bolo vopred jasné, že bude aj tou správnou voľbou. Po úspešnej spolupráci na ASB GALA 2015 s tanečnou skupinou Credance sme sa rozhodli pre ich opätovné zaradenie do programu. Náročnou časťou prípravy bola tvorba scenáru, ktorý musel byť naplánovaný do posledného detailu.

Slová, ktoré odznejú na pódiu za niekoľko minút sa v skutočnosti tvoria niekoľko hodín a kým vznikne finálna verzia, prejde scenár viacerými úpravami.
Nebolo to ľahké ani pre moderátorku, ktorá sa musela naučiť nielen 6 strán textu, ale aj mená všetkých odovzdávajúcich, ktorých práve pri tomto evente nebolo málo.

Samotná produkcia eventu začína deň pred akciou, kedy pripravujeme miesto podujatia do jeho finálnej podoby. Kompletné technické zabezpečenie od pódia cez ozvučenie a svetlá až po výstavbu profesionálnej projekcie v podobe led obrazoviek. To prebieha pod taktovkou nášho technického tímu, ktorý sa hodiny nezastaví, aby bolo všetko bezchybne pripravené na deň D.

Na záver prichádzajú na rad dekoratérky, ktoré sa starajú o vizuálnu stránku interiéru a priestor je pripravený.

V deň podujatia práca event manažéra naberá na obrátkach. Od skorého rána prebieha kontrola priestorov a doťahovanie detailov, ktoré zaručia hladký priebeh akcie.

Na scénu postupne prichádzajú umelci. Tanečné či zvukové skúšky sú samozrejmosťou a opakujú sa niekoľkokrát do dňa, aby počas večera vystúpenia prebehli bez problémov.

Rozdávame posledné pokyny a pomaly sa nám kráti čas do zahájenia akcie. Napätie stúpa, nervozita nenápadne naberá na intenzite, čo so sebou prináša aj občasné zvýšenie hlasu. Produkční sú pod tlakom, ale v tom spočíva profesionalita našej práce. Nedáme to na sebe poznať, pretože nám všetkým ide o ten najlepší výsledok.

Hilton otvára svoje brány a postupne sa zapĺňa foyer hotela. V sále je každý nastúpený na svojom mieste a netrpezlivo čakáme, kým odbije siedma hodina.

Na pódium prichádza Jarka a svojim krásnym príhovorom otvára podujatie. Po dokončení vety hodí letmý pohľad smerom do zadnej časti sály, kde je umiestnená réžia a my vieme, že je čas na spustenie videa. Ide sa vyhlasovať prvé ocenenie …

Celé odovzdávanie prebehlo bez problémov, víťazi zostali s úsmevmi na perách a my s pocitom dobre odvedenej práce. ASB GALA večer 2017 sa úspešne končí.

www.slovakpromo.sk