ASB GALA večer 2013 – Slávnostné vyhlásenie ocenení

image 57448 25 v1

Časopis ASB v spolupráci s týždenníkom TREND zorganizovali 21.  mája 2013 v poradí už 7. ročník slávnostného odovzdávania ocenení spoločnostiam a jednotlivcom pôsobiacim v oblasti stavebníctva, architektúry a developingu.

Zľava: Ing. arch. Juraj Šujan – ASB Osobnosť architektúry a stavebníctva 2013, Ing. Pavel Pelikán, J&T REAL ESTATE, a. s. – ASB Developer roka 2013, Hosť. Prof. Ing. Anton Bezák, PhD.,  INGSTEEL, s. r. o. – ASB Stavebná firma roka 2013, Ing. Vladimír Kohút  – ASB Osobnosť architektúry a stavebníctva 2013 podľa www.asb.sk, Doc. Ing. Peter Černík, PhD., STRABAG – ZIPP Development, s. r. o.  – ASB Developer roka podľa www.asb.sk, Ing. Jozef Miček, ZIPP BRATISLAVA, spol. s r. o. – ASB Stavebná firma roka podľa www.asb.sk

Fotografie zo slávnostného večera nájdete TU.

Vyvrcholením podujatia pod názvom ASB GALA 2013 bolo vyhlásenie výsledkov hlasovania odbornej poroty a verejnosti v kategóriách:

  • ASB Osobnosť architektúry a stavebníctva 2013
  • ASB Developer roka 2013
  • ASB Stavebná firma roka 2013

ASB GALA večer je prestížne podujatie s cieľom oceniť osobnosti a firmy pôsobiace v oblasti architektúry a stavebníctva a jeho poslaním je zároveň aj poukázať na aktuálne dianie v tejto oblasti. Počas galavečera boli vyhlásené aj výsledky hlasovania verejnosti, ktoré prebiehalo na odbornom portáli www.asb.sk.

Rozhodnutie o tom, ktoré osobnosti a subjekty sa stanú laureátmi týchto prestížnych cien, mala vo svojich rukách koncom roka 2012 nominačná komisia. Víťazov a výhercov hlavných cien následne určila odborná porota pozostávajúca z osobností slovenského stavebníctva, architektúry, zástupcov štátnej správy a samosprávy, ako aj z predstaviteľov odborných združení a komôr. Počet subjektov, ktoré sa zapojili do hodnotenia v projekte ASB GALA a vyjadrili svoj názor, sa blíži tento rok k počtu 100.

Na portáli www.asb.sk paralelne prebiehalo hlasovanie širokej verejnosti, na základe ktorého sa určili víťazi internetovej ceny.

Hlavné ceny získali:
ASB Osobnosť architektúry a stavebníctva 2013
Ing. arch. Juraj ŠujanASB Developer roka 2013

J&T REAL ESTATE, a. s.

ASB Stavebná firma roka 2013
INGSTEEL, spol. s r. o.

TA3:


Z hlasovania verejnosti vzišli a ocenenie získali títo víťazi:
ASB Osobnosť architektúry a stavebníctva podľa www.asb.sk
Ing. Vladimír Kohút

ASB Developer roka podľa www.asb.sk
STRABAG – ZIPP Development, s. r. o.

ASB Stavebná firma roka podľa www.asb.sk
ZIPP BRATISLAVA, spol. s r. o.


POZRITE SI VIDEO ZO SLÁVNOSTNÉHO GALAVEČERA


Slávnostné otvorenie

 

ASB Stavebná firma roka 2013

 

ASB Developer roka 2013

 

ASB Osobnosť architektúry a stavebníctva 2013

 

Cenu ASB Osobnosť architektúry a stavebníctva odovzdával štátny tajomník Ministerstva dopravy, výstavby regionálneho rozvoja Slovenskej republiky Ing. František Palko.

Spestrením slávnostného ASB GALA večera 2013, ktorý sa konal v priestoroch Heineken Tower Stage v Bratislave pre vyše 200 hostí bola kubánska skupina Azucar Cubana a sláčikové zoskupenie Adventure Strings. Oficiálnu časť večera moderoval Matej Šišolák.

Tohtoročná Trend konferencia Reality a development, ktorá sa konala 21. 5. 2013 s podtitulom Boom v nedohľadne: zvyknime si konečne potvrdila to, čo sa už celkom nahlas hovorí na všetkých odborných fórach.  Investori, developeri aj realizačné spoločnosti si celkom jasne uvedomujú, že práve časy boomu boli nadštandardné a že je najvyšší čas prispôsobiť svoje projekty a investície realite.

V ASB paneli sa moderátor Matej Šišolák pýtal českého architekta Davida Chmelařa, investora Romana Dzamka a napokon developera a architekta v jednej osobe Tomáša Šeba, či sa dá ešte niekde ušetriť, či je možné siahnuť niektorej strane na honorár.

Prítomní najprv polemizovali o úlohe architekta pri jednoduchých projektoch, ale napokon sa zhodli, že jediný spôsob ako ušetriť náklady pri príprave a realizácii developerských projektov je celková optimalizácia a lepšia koordinácia všetkých procesov.

Text: Zuzana Koporcová, Mária Nováková
Foto: Dano Veselský, Martin Matula

–>

–>

KategórieASB GALA