ASB GALA 2020: Nominácie na ocenenie ASB Developer roka v segmente rezidencie

Pozrite si krátke profily firiem nominovaných na ocenenie ASB Developer roka 2020 v segmente rezidencií. Výsledky hlasovania odbornej poroty budú vyhlásené 26. októbra 2020.


ARCHIKÓD a. s.

Vavrica architekti
Spoločnosť je nominovaná za projekty PEKNÁ VYHLIADKA 2 (2019), VILLA RUSTICA – TERASY 1 (2019), ZÁHRADNÉ VILY 2 (2018), PEKNÁ VYHLIADKA 1 (2018), ZÁHRADNÉ VILY 1 (2017), VILLA VISTA (2017).

Vertikálny terasový dom PEKNÁ VYHLIADKA poskytuje všetkým svojim obyvateľom relax na luxusnej privátnej terase, ktorá plnohodnotne rozširuje obytnú plochu takmer každého bytu.

ZÁHRADNÉ VILY predstavujú spojenie pohodlného mestského bývania v bytovom dome s dobrou dostupnosťou do centra s bývaním so záhradou a príjemným výhľadom.

Celý koncept projektu VILLA RUSTICA – TERASY svojím tvarom a prístupom harmonicky dotvára okolitú prírodu. Strechy domov sú zelené a budú využité ako pochôdzne pobytové terasy.

Projekt VILLA VISTA spĺňa vysoké architektonické aj technické kritériá. Komplexne premyslený architektonický koncept stavia na vytvorení súhry prírodného prostredia s jednoduchou architektúrou.

CORWIN a. s.

CORWIN1
Spoločnosť je nominovaná za projekty DÚBRAVY (2019), BLUMENTAL Rezidencia (2017), EINPARK Rezidencia (2017).

DÚBRAVY tvorí osem obytných domov postavených okolo spoločného zeleného parku. Projekt má vďaka svojej polohe dostupnú bratislavskú diaľnicu, zastávky MHD aj prírodu.

BLUMENTAL Rezidencia rešpektuje ráz historickej časti mesta. 4 705 m2 zelených striech, stropné chladenie, kvalitné materiály a nadčasová architektúra vytvárajú unikátny celok.

EINPARK Rezidencia predstavuje modernú budovu s osobitou architektúrou a unikátnym vstupným lobby.

CRESCO REAL ESTATE a. s.

Cresco1
Spoločnosť je nominovaná za projekty Slnečnice Mesto A6 (2019), Slnečnice Mesto A5 (2018, Slnečnice Viladomy, S11-S15 (2018), Slnečnice Mesto A1-A4 (2017), Mlynská bašta (2017).

Slnečnice predstavujú najrozsiahlejší rezidenčný projekt na Slovensku a vyrastajú na juhu bratislavskej Petržalky v priamej blízkosti lesa a dunajskej hrádze. Projekt pozostáva z dvoch častí – Viladomy a Mesto, ktoré prinášajú nadčasovú architektúru, nadštandardné verejné priestory, širokú občiansku vybavenosť a výbornú dopravnú dostupnosť.

Mlynská bašta sa nachádza priamo v historickom centre Košíc na území chránenej mestskej pamiatkovej rezervácie a historické objekty Mlynskej bašty a laboratória sa nachádzajú priamo medzi bytovými domami.

ITB Development a. s.

ITB1
Spoločnosť je nominovaná za projekty Čerešne fine living, 1. etapa (2019), Gansberg Koliba (2019), MAMAPAPA (2018).

Čerešne, 1. etapa je rezidenčný komplex s dôrazom na komunitu, rôznorodou architektúrou jednotlivých blokov, kvalitným spracovaním a štandardom. Sú tu aj netradičné mezonety či vysunutý strešný byt s panoramatickým výhľadom.

Prémiový projekt Gansberg Koliba pozostáva z troch nízko-podlažných viladomov citlivo osadených v svahovitom teréne, ktorý poskytuje súkromie a výnimočné výhľady na Bratislavu. Príznačná je vysoká kvalita spracovania a použitých materiálov.

Projekt MAMAPAPA vyniká netradičným rozdelením dvoch na seba kolmých budov, z ktorých MAMA svojimi farbami pripomína maminu zásteru, zatiaľ čo PAPA so svojimi sivo-bielymi pásmi otcovo pyžamo.

LICITOR development, s. r. o.

Licito
Spoločnosť je nominovaná za projekty WellPark (2019) a Piano Residence (2019).

WellPark poukazuje na snahu dosiahnuť harmóniu a niečo unikátne, čo dotvára kolorit prostredia mesta i parku. Kompozíciu polyfunkčnej stavby charakterizujú moderné architektonické prvky, ktoré sa prelínajú s prírodnými materiálmi.

Účelom Piano Residence je prestavba, prístavba a nadstavba i vytvorenie nových prenajímateľných priestorov pre administratívu a obchod, ako aj vytvorenie bytov a apartmánov.

Lucron Group, a. s.

Lucron1

Spoločnosť je nominovaná za projekty Arboria (2019) a Urban Residence (2017).

Súčasťou projektu Arboria sú bezpečné a kvalitné detské ihriská, športový areál Relax Park, praktické riešenie vnútroblokov s množstvom zelene, ktorá je súčasťou celej architektonickej koncepcie stavby. Cieľom je vytvoriť taký typ komunitného bývania, v ktorom si obyvatelia uvedomujú, že sú súčasťou jednej komunity a sú za ňu zodpovední.

Urban Residence je projekt na európskej úrovni spĺňajúci predstavy o modernom, funkčnom a účelnom bývaní. Projekt mestského bývania ponúka okrem bytov aj retailové priestory či multifunkčné apartmány.

Penta Real Estate, s. r. o.

Penta1
Spoločnosť je nominovaná za projekty Bory Bývanie 2 (2019), Nová Terasa 3 (2018), SKY PARK Residences (2017).

Cieľom projektu Bory Bývanie je priniesť kvalitný verejný priestor s množstvom zelene, doplnený jazierkom, multifunkčným športoviskom a taktiež niekoľkými retailovými priestormi.

Nová Terasa 3 prináša do Košíc kvalitné bývanie s výhľadom na historické centrum mesta. Projekt je vyvrcholením predchádzajúcich dvoch fáz obľúbeného projektu.

SKY PARK, navrhnutý architektonickou kanceláriou Zaha Hadid Architects, prichádza s riešením, ktoré ho zaradí medzi najvýznamnejšie architektonické stavby na Slovensku. Sky Park Residence sa skladá zo štyroch rezidenčných veží.

YIT Slovakia a. s.

YiT1
Spoločnosť je nominovaná za projekty Nuppu Tulppaani (2019), Nuppu Ruusu (2019), Nuppu Lilja (2018), PARI (2018), STEIN2 (2017), TAMMI (2017).

Bytové domy projektu Nuppu majú podobnú kompozíciu, no predsa je každý originálny. Architektonický návrh počíta s veľkým centrálnym dvorom a zeleným okolím.

Hlavným benefitom projektu PARI je poloha na hranici Ružinova v kombinácii s dobrou dostupnosťou do centra mesta a blízkou občianskou vybavenosťou.

STEIN2 napriek svojej veľkosti citlivo zapadá do existujúceho prostredia. Doprava je striktne odklonená do podzemia.

TAMMI Dúbravka predstavuje moderné a svieže bývanie, ktoré aj v pokojnej lokalite na kraji mesta disponuje dobrou občianskou vybavenosťou.

Späť na hlavnú stránku ASB GALA