ASB GALA 2020: Nominácie na ocenenie ASB Developer roka v segmente administratívy

Pozrite si krátke profily firiem nominovaných na ocenenie ASB Developer roka 2020 v segmente administratívy. Výsledky hlasovania odbornej poroty budú vyhlásené 26. októbra 2020.


J&T REAL ESTATE, a. s.

JTRE1
Spoločnosť je nominovaná za projekty Westend Plazza (2019), Landererova 12 (2018), Pribinova 19 (2017), ZUCKERMANDEL offices (2017).

Westend Plazza v biznisovej zóne na Patrónke ponúka flexibilné priestory a spĺňa najprísnejšie medzinárodné normy na ekologickosť a energetickú efektívnosť budovy. Projekt s certifikáciou BREEAM EXCELLENT má jednu z najväčších podlahových výmer samostatného poschodia na trhu a vlastný foodcourt.
Landererova 12 je charakteristická LED fasádou prekrývajúcou rožnú časť budovy. Flexibilný interiér umožňuje dokonale prispôsobiť kancelárske priestory buď ako štandardné kancelárie alebo ako coworkingové otvorené priestory. Projekt má zelený certifikát LEED Gold.

Pribinova 19 spolu s Panorama Towers a Tower 115 uzatvára zelený Panorama park. Projekt s certifikátom LEED GOLD je firemnou centrálou spoločnosti Johnson Controls International. Vstupná lobby slúži ako priechodný verejný priestor.

ZUCKERMANDEL offices pod Bratislavským hradom má certifikáciu BREEAM EXCELLENT. Boutique kancelárie triedy A sa pýšia zelenými strechami a sú doplnené o obchodné prevádzky a veľkorysé verejné priestory. Projekt získal na CIJ Awards 2017 až štyri ocenenia vrátane Best Office či Leading Green Building.

MiddleCap Real Estate, s. r. o.

MIiddleCap developer
Spoločnosť je nominovaná za projekty GORKEHO4 OFFICES (2019) a Spilka Offices (2019).

GORKEHO4 OFFICES sú výsledkom precíznej rekonštrukcie historickej pamiatky v srdci Bratislavy, ktorá chátrala viac ako desať rokov. Vznikli tak reprezentatívne kancelárske priestory spájajúce čaro minulosti s najnovšími technológiami. Projekt získal ocenenie CIJ awards – cena za najlepšie obnovenú budovu za rok 2019.

Projekt Spilka tvorí genius loci bývalého pivovaru Stein a časti Bratislavy, v ktorej sa nachádza. Signifikantná je najmä kupola, ktorá dotvára charakter celej budovy. Bouda Masár Architekti sa projektovo postarali o rekonštrukciu jedinej zachovalej budovy z už historického pivovaru Stein.

UCTAM SVK, s. r. o.

UCTAM1
Spoločnosť je nominovaná za projekt Pressburg Tower (2019).

Budova Pressburg Tower (kedysi Bratislava Business Center 4) prešla kompletnou rekonštrukciou technológií a interiéru. Pôvodne budova mobilného operátora bola rozčlenená na menšie samostatné sekcie pre viacero nájomníkov. Na prvých šiestich podlažiach ostala zachovaná pôvodná dispozícia, zvyšné poschodia boli kompletne vybudované nanovo.

Späť na hlavnú stránku ASB GALA