Partner sekcie:
  • Stavmat
  • Vaillant
  • KM BETA

Súhra zložiek zvyšuje hodnotu fasádneho systému StoTherm Classic

Súhra zložiek zvyšuje hodnotu fasádneho systému StoTherm Classic

Systémový prístup je od samého začiatku hlavnou zásadou firmy Sto. Preto je kontaktný zatepľovací fasádny systém StoTherm Classic výsledkom dokonalého zladenia všetkých zložiek.

StoColor Classic je systém s maximálnou garanciou kvality. Investori oceňujú u tohto systému vysoké izolačné účinky a odolnosť voči poveternostným vplyvom. S konečnou povrchovou úpravou Stolit alebo StoSilco je systém vysoko odolný aj proti mikroorganizmom a plesniam. Skúška pevnosti v ohybe dokazuje v porovnaní s minerálnymi systémami až 10-násobne vyššiu elastickosť a odolnosť systému StoTherm Classic proti tvorbe trhlín. Vysoká odolnosť proti vzniku trhlín navyše dopomáha k udržaniu konštantnej teploty v murive a k ochrane stavebného fondu. Mimoriadne vysoká je aj mechanická odolnosť celého systému – je až tridsaťnásobne väčšia v porovnaní s minerálnymi systémami (15 joulov pri systéme StoTherm Classic proti 0,5 až 1 J u minerálnych systémov).

Skladba systému StoTherm Classic
1. lepiaca hmota – Sto-Baukleber
2. izolácia – EPS alebo MW + kotvenie
3. armovacia vrstva – StoArmat Classic plus
4. armovacia sieťovina – Sto Glasfasergewebe
5. povrchová úprava – Stolit

Na lepenie izolačných materiálov sa používa minerálna vysoko paropriepustná lepiaca hmota Sto-Baukleber, ktorá je charakteristická veľmi vysokou lepiacou schopnosťou a priľnavosťou k podkladu a vysokou odolnosťou proti stekaniu. Hodí sa pre staticky pevné, rovné aj nerovné minerálne a organické podklady. Je veľmi dobre spracovateľná, a to ako ručne, tak i strojovo. Možno ju použiť ako pre lepenie EPS dosiek, tak i dosiek z minerálnej vlny.

Vysokú odolnosť proti vzniku trhlín a proti mechanickému zaťaženiu poskytuje celému systému bezcementová armovacia hmota StoArmat Classic plus s vynikajúcou schopnosťou odolávať pnutiu. Medzi jej prednosti patrí tiež odolnosť voči poveternostným vplyvom, paropriepustnosť, vysoká bezpečnosť spracovania vďaka pridanému vodiacemu zrnu, veľmi dobré vlastnosti spracovania, dobrá plniaca schopnosť a vynikajúca roztierateľnosť. Nanesenie hmoty je jednoduché a bezproblémové. Celý systém StoTherm Classic je neľahko zápalný, trieda reakcie na oheň podľa EN 13501-1 je u armovacej hmoty StoArmat Classic plus A2-s1, d0. K dispozícii je tiež organická, bezcementová armovacia stierka so skorou odolnosťou proti dažďu StoArmat Classic QS, ktorá tuhne značne rýchlejšie v teplotnom rozsahu + 1°C do + 10°C a pri vlhkosti vzduchu až do 95 %. QS-technológia tak poskytuje značné výhody čo do času i nákladov a zaručuje plnenie termínov aj pri nepriaznivom, vlhkom a chladnom počasí začiatkom a koncom zimy.

Armovacia sieťovina Sto Glasfasergewebe spĺňa najvyššie požiadavky na odolnosť proti tvorbe trhlín a odolnosť proti nárazom. Optimalizované silové uchytenie je zárukou najvyššej bezpečnosti a ochrany pred vznikom trhlín, výhodou je aj vysoká pevnosť v ťahu, odolnosť proti posunutiu a zásadám.

Povrchová úprava s organickými omietkami Stolit a silikónovými omietkami StoSilco poskytuje systému StoTherm Classic vysokú odolnosť proti riasam a plesniam a je dokonalou prevenciou proti zelenej fasáde. Omietky sú tónovateľné podľa StoColor Systému, fasádu možno navyše upraviť pomocou kreatívnych povrchových úprav. V tejto oblasti nie sú v spoločnosti Sto stanovené žiadne hranice. Široká škála výrobkov – stierky, omietky, farby, lazúry, laky, obklady, StoDeco profily – umožňuje uskutočniť nápadité architektonické predstavy. Najrôznejšie povrchové úpravy sú vzájomne zladené a do detailov sa dopĺňajú.

Ďalšie podrobnosti k systému StoTherm Classic nájdete na www.sto.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti STO Slovensko, s.r.o.

KategórieZateplenieZnačky