Vývojové laboratórium pre virtuálnu realitu Virtuplex expanduje na Slovensko. Otvára najväčšiu komerčne dostupnú halu pre VR na svete

Virtuplex, jedna z popredných českých spoločností, ktorá sa špecializuje na využitie virtuálnej a rozšírenej reality v oblasti real estate, retailu a developmentu, expanduje po štyroch rokoch svojho pôsobenia na trhu do zahraničia.

Celosvetovo unikátne VR laboratórium s veľkosťou 700 m2 otvorí Virtuplex zajtra na predmestí Bratislavy. Spoločnosť sa tak rozhodla reagovať na dopyt svojich zákazníkov pôsobiacich na Slovensku. Tí teraz získavajú príležitosť pracovať na svojich projektoch v najväčšej komerčne dostupnej hale pre virtuálnu realitu na svete.

 „Expanzia do ďalšej krajiny, ktorá sa mohla uskutočniť aj vďaka nárastu počtu zákazníkov, bola súčasťou strategického plánu spoločnosti. Chceli sme ísť v ústrety našim klientom, ktorí pôsobia nielen na slovenskom trhu. Už teraz, pri otvorení unikátneho VR priestoru, registrujeme pozitívnu spätnú väzbu od miestnych zákazníkov. Veríme, že naše rozhodnutie expandovať na Slovensko bolo správnou voľbou,“ hovorí spoluzakladateľ Virtuplexu Pavel Novák, ktorý bude mať na starosti dočasné vedenie slovenskej pobočky sídliacej v administratívnom centre Squarebizz v mestskej časti Bratislava-Bory.

Zdroj: VIRTUPLEX

Firma chce v zahraničí nadviazať na znalosti a skúsenosti, ktoré od roku 2019, odkedy na českom trhu pôsobí, získala, a ukázať tak slovenským zákazníkom, aký nesmierny prínos môže mať využitie VR pre ich podnikanie a biznis.

„Virtuálna realita pre mňa predstavuje unikátny spôsob, ako priblížiť zákazníkom zážitok z navrhnutého priestoru. Vďaka možnosti voľného pohybu vo virtuálnom dvojčati budovy precíti zákazník omnoho lepšie kompozíciu jednotlivých miestností, ich veľkosť, použitie materiálov i konečný dizajn. Vďaka rozlohe haly si navyše všetko môže prezrieť v mierke 1 : 1. Prípadné nedostatky návrhu je vďaka tomu možné odhaliť s architektom ešte predtým, než sa pristúpi k samotnej stavbe, a vďaka tomu ušetriť čas i peniaze, ktoré by inak klient do prípadných opráv investoval. Zároveň je virtuálna realita skvelý nástroj na prezentáciu projektu investorom, budúcim nájomníkom a ďalším kľúčovým hráčom,“ hovorí obchodný riaditeľ slovenskej pobočky Virtuplexu Martin Mihalec.

Zdroj: VIRTUPLEX

Virtuálna realita sa stáva nevyhnutným pomocníkom architektov

Zákazníci na Slovensku budú na svoje projekty môcť využiť halu, ktorá je o 100 m2 väčšia než tá v pražských Horných Počerniciach. So svojimi 700 m2 tak ide o najväčší komerčne dostupný priestor na  voľný pohyb vo VR na svete vybavený najmodernejšími technológiami. Jeho dizajn pripravil vesmírny architekt Tomáš Rousek, ktorý je tiež autorom známeho projektu Základne na Mesiaci. Tú Virtuplexu prezentoval vo VR na vlaňajšom ročníku vesmírneho festivalu Czech Space Week, ktorého bol partnerom.

Zdroj: VIRTUPLEX

Možnosti využitia VR si v pražskom Virtuplexe počas jeho existencie vyskúšali desiatky klientov predovšetkým z oblasti real estate. Mnohí z nich sa po pozitívnej skúsenosti navyše aj vracajú a s Virtuplexom spolupracujú na viacerých projektoch, ako napríklad automobilka Škoda Auto, spoločnosť Procter & Gamble alebo developerské spoločnosti Penta Real Estate, YIT, Crestyl či Amadeus Real Estate, s ktorým Virtuplex spolupracoval na redizajne obchodných priestorov.

Pod skúsenými rukami vývojárov z Virtuplexu „ožili“ aj ikonické projekty, akými sú OD Máj, rekonštrukcia hotela Intercontinental a revitalizácia Masarykovej stanice (Masarykovo nádraží), kde prišlo k úzkej spolupráci s tímom štúdia Zaha Hadid Architects. Spoluprácu s Virtuplexom nadviazala aj Slovenská sporiteľňa, ktorá spolu s výskumnou agentúrou IPSOS testovala vzhľad budúcich pobočiek. Virtuálnu podobu získal aj pavilón Českej republiky na EXPO 2020 v Dubaji a charitatívny projekt prvého Domu Ronalda McDonalda v Českej republike.

V rámci strategického plánu smerovania firmy už dnes Virtuplex zisťuje, aká je situácia na poli využitia VR i v ďalších európskych krajinách. Do budúcnosti tak nebude Bratislava jedinou destináciou, kam Virtuplex vykročí.

Zdroj: VIRTUPLEX

Zdroj: PR článok VIRTUPLEX s.r.o.