3

Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba

Všimli ste si, že sa stavba rodinných domov, obzvlášť v satelitných častiach väčších miest, značne zjednotila? Že všetky domy sú takmer rovnaké? Ak túžite po niečom inom, niečom vlastnom, potrebujete projekt, ktorý zohľadní vaše požiadavky.

Inšpirujte sa dizajnovými a veľmi súčasnými vilami z tvorby architektonických štúdií, ktoré často využívajú betón ako základný prvok.

Chcete aj vy takýto moderný presvetlený domov, ktorý prepojí interiér s exteriérom? Máme pre vás výborný tip. Stavajte z prefabrikovaných prvkov, ku ktorým sa priam pýtajú veľké presklené plochy. Veď kto povedal, že betón je materiál určený len na rozľahlé či výškové stavby? To už dávno neplatí!

prefa stena
Zdroj: Leier

Prefabrikáty sú plnohodnotnou alternatívou klasickým materiálom – v ekonomike prevádzky, úžitkovom komforte aj vnútornej pohode domu. Ich hlavnou výsadou však zostáva rýchlosť výstavby. S dobrým plánovaním to môžete stihnúť len v niekoľkých dňoch či týždňoch.

Harmonogram najviac závisí od stavby obvodových stien, priečok a stropov. Prefabrikované steny Leier sa vyhotovujú ako plné stenové panely alebo najviac používané – filigránové steny. Sú zložené z vonkajšej a vnútornej železobetónovej dosky a spojené priestorovou výstužou.

prefa stenový panel
Zdroj: Leier

Na základe projektovej dokumentácie možno pri výrobe vytvoriť inštalačné otvory pre rozvody a plynové či vodovodné potrubia. Hotové steny sa už len dovezú na stavenisko, osadia na svoje miesto a priestor medzi nimi sa dobetónuje. Nie je potrebné debnenie ani armovanie a suchý proces nezávisí od poveternostných podmienok. Stavať tak možno aj v zime a mraze.

prefa schody
Zdroj: Leier

Mokré procesy vyžadujúce schnutie a vyzretie zas úplne odpadajú. Hotové dielce tiež zaručujú hladký takmer bezpórovitý povrch z oboch strán, ktorý je okamžite pripravený na stierkovanie či maľovanie, bez potreby omietania. Priznaný betón a industriálny vzhľad má však tiež svoje čaro.

prefa strop
Zdroj: Leier

Spoločnosť Leier Baustoffe SK má v ponuke okrem stenových prvkov, aj rôzne stropné konštrukcie, schodiskové ramená či balkónové dosky. Skrátka všetko, čo potrebujete pre svoj moderný domov.

Kontakt:

Leier Baustoffe SK s.r.o.
Pribylinská 3, 831 04 Bratislava
Tel: 02/44 888 846
www.leierprodukty.sk
leier@leier.sk

Zdroj: PR článok Leier Baustoffe SK s.r.o.