1 Vaillant ecoTEC exclusive

Výmena kotla za nový – v znamení ekologickejších riešení

Všetci dokážeme prispieť k ochrane klímy. Mnohí majitelia rodinných domov a bytov netušia, koľko emisií by dokázali ušetriť len jednoduchou výmenou vykurovacieho zariadenia za nové. A tiež peňazí. Lebo ľudia veľakrát vnímajú len vstupnú investíciu, nie však dlhodobú úsporu.

Výmenou starého vykurovania môžeme veľa ovplyvniť. Lebo nielen automobilová doprava, ale aj vykurovacie systémy a ohrev teplej vody v domoch a bytoch tvoria veľký podiel všetkých emisií CO₂ vyprodukovaných v domácnostiach. Cieľom značky Vaillant je, aby sa staré vykurovacie zariadenia čím skôr vymenili za nové, šetrnejšie a ohľaduplnejšie k prírode.

Pre klímu našej planéty

Zatiaľ čo zastaralé vykurovacie systémy nadmerne zaťažujú životné prostredie, tie moderné významne prispievajú k ochrane klímy. Napríklad najmodernejšie kondenzačné kotly znižujú emisie uhlíka o viac ako 30 %, tiež spotrebu energie a prevádzkové náklady.

Šetria veľmi sofistikovane a prinášajú komfort na najvyššej úrovni. To všetko sú vlastnosti inovovaných plynových kondenzačných kotlov značky Vaillant, ktoré sú mimoriadne energeticky úsporné. Už teraz spĺňajú požiadavky, ktoré budú v nadchádzajúcich rokoch kladené na kondenzačné kotly.

Ich najmodernejšia kondenzačná technológia sa dokáže automaticky prispôsobiť rôznemu zloženiu plynu. Vďaka tomu sú pripravené na možné budúce výkyvy kvality plynu kvôli použitiu ekologických prímesí.

2 ecoTEC exclusive
Kotol ecoTEC exclusive s internetovým modulom | Zdroj: Vaillant

Orientovaný na budúcnosť

Na vykurovanie rodinných domov, bytových jednotiek i iných nehnuteľností je vhodný závesný kondenzačný kotol ecoTEC exclusive (v ponuke 20 a 25 kW, A). Na prvý pohľad upúta najmä moderným plochým dizajnom, ponúka však aj viaceré technologické vylepšenia.

Jeho srdcom je inteligentné riadenie spaľovania IoniDetect. Automaticky deteguje rôzne druhy či vlastnosti plynu a spaľovací systém kotla sa sám optimalizuje s cieľom dosiahnuť čo najväčší energetický výnos. Vďaka tomu umožňuje dosiahnuť väčšiu úsporu, než iné kotly tohto druhu. V domácnostiach zabezpečí efektívne vykurovanie aj komfort s teplou vodou (v zostave so závesným alebo stacionárnym zásobníkom teplej vody).

Zároveň spĺňa najvyššie nároky na smart pripojenie i trvalo udržateľné technológie. Tvorí ho 85 % recyklovateľných materiálov a má označenie Green iQ. Súčasťou jeho balenia je internetový modul, ktorý spolu s regulátorom umožňuje ľahký prístup ku všetkým hlavným riadiacim funkciám cez bezplatnú aplikáciu sensoAPP v smartfóne či tablete.

Regulátor sensoCOMFORT umožňuje rozšírenie systému s kotlom aj o obnoviteľné zdroje, teda o tepelné čerpadlo, solárny systém či centrálne riadené vetranie s rekuperáciou.

3 ecoTEC plus
Kotol ecoTEC plus s externým zásobníkom teplej vody | Zdroj: Vaillant

Pre najvyšší komfort

Univerzálnym riešením pre výmenu kotla v jedno aj viacgeneračných domoch môže byť závesný kondenzačný kotol ecoTEC plus (10 – 35 kW, A). Vďaka optimálnemu pomeru ceny a výkonu je pre domácnosti dokonalou voľbou. Je to priestorovo úsporné zariadenie s veľmi praktickým, plochým dizajnom a inovovaným nerezovým výmenníkom tepla.

Zákazníci si môžu vybrať zo štyroch rôznych prevedení. A to iba na vykurovanie, s prietokovým ohrevom vody, so zabudovaným zásobníkom či v zostave s externým zásobníkom teplej vody. Vďaka inteligentnej funkcii IoniDetect sa domácnosti môžu spoľahnúť, že bude neustále pracovať čo najefektívnejšie. Aj toto zariadenie myslí na budúcnosť a je kombinovateľné s obnoviteľnými zdrojmi.

www.vaillant.sk

Zdroj: PR článok Vaillant Group Slovakia, s.r.o.